LeapZipBlog: rozclinic

rozclinic's blog

44 blogs

تزریق چربی در لب در کلینیک پوست و مو رز

February 23, 2020 by rozclinic  

تزریق چربی در لب در کلینیک پوست و مو رز

درباره تزریق چربی در لب چه می دانید ؟

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز " به " تزریق چربی " در لبها اختصاص دارد با ما همراه باشید تا درباره اهداف، مزایا، معایب و سایر موارد مربوط به تزریق چربی در لب اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.امروزه تزریق چربی در لبها بخاطر تاثیرات دائمی آن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برخوردار بودن از لب های حجیم، امروزه به یکی از اصول زیبایی تبدیل شده است. بعضی ها به صورت ذاتی از چنین لب هایی برخوردار هستند اما بسیاری از افراد با وجود علاقه ای که به داشتن لب های حجیم دارند، از چنین لب هایی بهره مند نشده اند.

کم بودن حجم لب های پایینی، لب های بالایی یا هر دو قسمت، برای بسیاری از افراد و به ویژه خانم ها، چندان خوشایند به نظر نمی رسد. تعاریف زیبایی به مرور زمان و با توجه به تغییر شکل ظاهری افراد سرشناس، تغییر می کند و حالا افردی که لب های حجیم تری دارند، در نگاه عموم مردم زیباتر به نظر می رسند.

هیچ تعجبی ندارد اگر بسیاری از افراد در سال های گذشته به ایجاد یک تغییر پایدار روی لب های خودشان فکر کرده باشند. تزریق چربی، یک روش ساده و جذاب برای بزرگ تر کردن لب ها محسوب می شود. در واقع این لطفی است که چربی های بدن خود فرد، به او می کنند تا ظاهر مدنظرش را به دست بیاورد.

با انتقال چربی در لب بالایی و لب پایینی بیمار می تواند شاهد افزایش حجم آنها نسبت به گذشته باشد. تزریق اثرات زیادی را به دنبال دارد؛

تزریق چربی در لب

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/10/Fat-injection-in-lip-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

 

مثلا " تزریق چربی طبیعی " می تواند چین ها و چروک های عمودی روی لبها را ازبین ببرد؛ البته افرادی که سیگار می کشند، بیشتر در معرض چین و چروک بر روی لبهایشان قرار می گیرند.

انتقال چربی در لب هم مانند سایر فرآیندهای جراحی پلاستیک نیازمند این است که بیمار توقعات واقع بینانه ای از نتایج حاصل از تزریق چربی داشته باشد.

البته در طی جلسه مشاوره در " بهترین کلینیک تزریق چربی " ، بیمار می تواند تمامی سوالات خود را در مورد تزریق چربی در لبها مطرح نماید و از متخصص خود جواب بگیرد.

تزریق چربی

مکانیسم انجام این عمل، چندان پیچیده به نظر نمی ‌رسد. در واقع همه چیز کاملا واضح و شفاف است. پس از برگزاری جلسه های مشاوره و انتخاب روش نهایی برای فرد، پزشک میزان دقیق تزریق چربی به لب های او را مشخص می کند.

ابتدا لب ها کاملا تمیز و ضدعفونی می شوند. سپس پزشک به کمک بی حسی موضعی، لب ها را بی حس خواهد کرد. در ادامه نوبت به برداشت چربی ها از منطقه تعیین شده است. این کار به وسیله سرنگ هایی کوچک صورت می گیرد. سپس چربی ها خالص می شوند و خون و سایر مایعات از آن جدا خواهد شد.

پس از پالایش و خالص سازی چربی ها، نوبت به مرحله نهایی یعنی تزریق به لب ها از راه می رسد. همه این پروسه برای فرد حدود 60 تا 90 دقیقه به طول می انجامد و او در همان روز نیز، از کلینیک مرخص خواهد شد.

اهداف تزریق چربی در لب

هدف های تزریق عبارت است از:

 1. صاف کردن بافت های لب با رفع چین های روی آن
 2. برجسته سازی لبها با افزایش حجم آن
 3. ایجاد ظاهری جوان و شاداب برای بیمار
 4. افزایش زیبایی صورت با حجیم سازی لبها
 5. رفع هرگونه اسکار در روی لبها
 6. تقویت بافت لب و نرم تر شدن آن

کاندیدهای مناسب برای انتقال چربی در لب

بهترین کاندیدها برای تزریق کسانی هستند که :

 1. در وضعیت خوبی از سلامتی قرار دارند
 2. سیگار نمی کشند
 3. توقعات واقع بینانه ای از تزریق چربی در لب دارند و در مورد اثراتی که تزریق برای لب های آنها به دنبال دارد، اطلاعات کافی دارند
 4. بعد از تزریق در لب، برای ریکاوری آمادگی کافی دارند و عوارض کوتاه مدت حاصل از تزریق چربی، آنها را زیاد نگران نمی کند.

در واقع بیشتر افراد می توانند کاندیدهای مناسبی برای انجام این کار باشند و به ندرت پیش می آید که کسی پس از مراجعه به پزشک، متوجه شود که قادر به انجام تزریق چربی روی لب ها نیست.

افرادی که پوست بسیار نازک، کش آمده یا آسیب دیده ای دارند و بعضی از افراد که به دلیل انجام ورزش های حرفه ای در سطح قهرمانی از چربی چندانی برخوردار نیستند، ممکن است قادر به انجام چنین کاری نباشند.

با این حال نمی شود با یک نگاه کلی در این مورد تصمیم گرفت و حتما لازم است که آزمایش هایی برای آن ها صورت بگیرد. طبیعتا در دوران بارداری نیز، انجام چنین کاری اصلا توصیه نمی شود اما افراد باردار می توانند با کمی صبر کردن، چنین کاری را انجام بدهند. چرا که این شرایط برای آن ها موقتی خواهد بود.

کدام فرآیندهای جراحی را می توان همزمان با تزریق چربی در لب انجام داد؟

در اکثر موارد، بیمارانی که تحت عمل لیپوساکشن قرار می گیرند، با مشورت پزشک اقدام به انتقال چربی در لب و سایر نقاط صورت خود می کنند. به عبارتی دیگر، فرآیند لیپوساکشن و تزریق می تواند در یک زمان انجام بشود.

با انجام چنین کاری، فرد عملا با یک تیر، دو نشان خواهد زد. او از یک سو از چربی های اضافی انباشه شده در نقاط مختلف بدن خلاص می شود و از سوی دیگر، می تواند این چربی ها را برای طراوت بخشی به قسمت های دیگری از بدن خود استفاده کند.

هر چه چربی ها در شکم و پهلو های فرد بیشتر باشند، او بیشتر از حالت ایده آل فاصله گرفته و هر چه چربی ها در صورت کم تر باشند، او سریع تر به طرف پیری خواهد رفت. اما با انجام همزمان این دو کار می توان تعادل را در بدن فرد به بهترین شکل جاری کرد.

نکات کلیدی " کلینیک پوست و مو رز " در مورد انتقال چربی در لب برای بیماران

1- نتایج حاصل از تزریق در هر بیماری کاملا متفاوت با سایر بیماران است. تزریق باعث صاف تر شدن، لطافت و شادابی لبهای بیمار می شود و از همه مهم تر بیمار صاحب لبهایی می شود که برجسته هستند و با سایر اجزای صورت هم هماهنگی لازم را دارند.

با این وجود، دلیلی برای مقایسه نتایج تزریق هر فرد با فرد دیگر وجود ندارد. چرا که ویژگی های افراد متقاضی عمل، با هم متفاوت هستند و همین موضوع، ممکن است روی تزریق و نتایج آن تاثیر آشکاری داشته باشد.

در واقع هر فرد میزان حجیم شدن لب ها را باید با حالت قبلی لب های خودش بسنجد. چرا که وضعیت و حجم لب ها در شروع تزریق برای افراد مختلف، به شدت متفاوت به نظر می رسد.

2- سلول های چربی بصورت زنده در لبها تزریق می شوند و اگر چربی ها به درستی و با مهارت خاصی بر روی لبها تزریق بشود، در بافت های لب ثابت می مانند و جابجا نمی شوند.

3- میزان ماندگاری تزریق چربی هم جدا از شرایط بیمار، به تعداد سلول های چربی ای بستگی دارد که در حین تزریق در لب زنده می مانند. معمولا بین 20 الی 90 درصد از سلول های چربی در حین تزریق زنده هستند.

افرادی که از فیلرها برای تزریق استفاده می کنند، تنها برای چند ماه شاهد تغییر در لب ها خواهند شد اما مزیت مهم استفاده از چربی های طبیعی برای انتقال به لب، طولانی بودن دوران ظهور نتایج آن است.

البته که حتی چربی های انتقال یافته نیز در نهایت نمی توانند در برابر مسائلی مثل کهولت سن، دوام بیاورند و سرانجام تضعیف خواهند شد؛ اما نتایج این کار دوامی طولانی و قابل توجه خواهد داشت.

البته این اتفاق تنها در صورتی رخ می دهد که فرد بعد از انجام تزریق، مراقب لب های خودش باشد و همه مراقبت های لازم را نیز در مورد آن ها به عمل بیاورد. اگر فرد توجهی به دستورالعمل های پزشک نشان ندهد، نباید انتظار داشته باشد که نتایج دلچسبی از تزریق به دست بیاورد.

4- تزریق مجدد چربی در لبها، نتایج رضایت بخشی را برای بیمار به دنبال دارد. تزریق مجدد چربی در لب، نسبت به سایر بخش ها نتایج بهتری را به دنبال دارد. با گذشت زمان، با کاهش چربی در لبها، پوست لبها ترک می خورد، انعطاف پذیری خود را از دست می دهد، خطوط و چین های رو لب افزایش می یابد و در نتیجه فرورفتگی های لب دوباره ظاهر می شوند.

بعضی از افراد دوست دارند این کار را تنها یک بار انجام بدهند اما آن هایی که برای تزریق دوباره چربی به پزشک مراجعه می کنند، معمولا به نتایج به مراتب بهتری می رسند.

فواید تزریق چربی در لب

 1. - رفع نواقص ظاهری لب ها
 2. - افزایش حجم لبها بصورت طبیعی
 3. - عدم ایجاد هر گونه آلرژی یا حساسیت در بیمار
 4. - ماندگاری بالا

ریسک ها و چالش های تزریق چربی در لب

موقعیت هایی که تزریق را تحت چالش قرار می دهند و به مشورت بیشتری با متخصص نیاز دارند، عبارتند از:

 1. - فشار خون بالایی که نمی توان آن را کنترل کرد
 2. - مشکل لخته شدن خون
 3. - سیگار کشیدن
 4. - جراحی قبلی و تزریق فیلر در ماه های اخیر
 5. - تزریق سیلیکون در گذشته

عوارض ناشی از تزریق چربی در لب عبارتند از:

ریسک ها و عوارض ناشی از تزریق به ندرت اتفاق می افتند.

 1. - عدم تقارن لب بالایی و لب پایینی ( در بیشتر موارد، مشکل عدم تقارن با رفع تورم لبها کاهش می یابد )
 2. - ایجاد فرورفتگی در سطح لبها
 3. - ایجاد توده هایی از چربی که از روی سطح لب قابل لمس است
 4. - جابجایی چربی تزریق شده در لب و انتقال آن به بخش دیگری از صورت
 5. - جذب چربی های تزریق شده در لب

یکی از چالش هایی که ذهن بیماران را در مورد تزریق در لب درگیر کرده است، جذب چربی های تزریق شده و برگشت لبها به حجم سابق خود است.

چربی در مقایسه با سایر فیلرهای غیر طبیعی بسیار دیرتر جذب می شود و در شرایط ایده آلی که خون رسانی به چربی ها انجام شود و چربی ها بتوانند زنده بمانند، چربی های تزریق شده هم مدت ماندگاری بسیار بالایی را می توانند داشته باشند.

با انتقال چربی در لب در طول جلسات مکرر می توان به ماندگاری و دوام چربی ها در ناحیه لب هم کمک زیادی کرد؛ در واقع بعد از هر بار تزریق، بیمار شاهد نتایج بهتری است و نواقص تزریق در جلسات پیشین هم بطور کامل برطرف می شود.

میزان ماندگاری چربی های تزریق شده در لب ها در طی هر جلسه، بین 9 تا 12 ماه است. البته میزان ماندگاری که ذکر شد، تقریبی است و در بعضی از افراد چربی ها زودتر جذب شده و در دیگر افراد هم دیرتر از سایر بیماران توسط بدن جذب می شود.

هزینه تزریق چربی در لب در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز "

هزینه تزریق به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. میزان چربی گرفته شده از بدن بیمار
 2. وسایل و تجهیزات استفاده شده در حین انتقال چربی در لب
 3. تجربه و مهارت پزشک

" کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات عمل تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی در لب، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

مشکلات در بیماران در کاشت ابرو و نحوه رفع آنها

February 23, 2020 by rozclinic  

مشکلات در بیماران در کاشت ابرو و نحوه رفع آنها

مشکلات بیماران در کاشت ابرو

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به مشکلات بیماران در کاشت ابرو اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه رفع مشکلات کاشت ابرو، توقعات بیماران، طراحی ابروها و سایر موارد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. هدف از کاشت ابرو، دستیابی به ابروهایی است که شکل و حجم آنها رضایت بیمار را به دنبال داشته باشد.

ظاهر طبیعی ابروها و زاویه رشد ابروها هم فاکتورهای مهمی در کاشت ابرو هستند. اکثر بیمارانی که برای کاشت ابرو به کلینیک پوست و مو مراجعه می کنند، هنوز نمی دانند و یا مطمئن نیستند که چه فرمی از ابروها را می پسندند.

مشکلات در بیماران در کاشت ابرو

اکثر خانم هایی که به کلینیک پوست و مو می آیند، ابروهای بسیار کم پشتی دارند که بخاطر اصلاح بیش از حد، دلایل ژنتیکی و یا سایر عوامل دیگر دچار ریزش شدیدی شده اند.

در مواردی که بیمار مشکل آلوپسی داشته باشد، باید قبل از کاشت ابرو اقدام به درمان آلوپسی نماید. اکثر مردها فقط بخاطر افزایش سن دچار ریزش ابرو می شوند و تمایل دارند ابروهای بسیار پر پشتی داشته باشند.

کاشت ابرو

بعضی از بیماران خانم دارای تاتو در قسمت ابروهایشان هستند که در اکثر موارد، تاتوی ابروهایشان غیر متقارن است و نمی توان در طراحی ابروها از تاتوهای نامتقارن کمک گرفت.

حتی بعضی از بیماران قادر به طراحی ابروهای خودشان هستند ولی طراحی موارد جزئی تر باید توسط متخصص انجام شود تا قیافه ی طبیعی فرد حفظ شود.

موهای اهدا کننده برای کاشت ابرو، همیشه از سر انتخاب می شوند زیرا موهای سر، رشد دوباره ابروها را تضمین می کند ولی نتایج حاصل از سایر بخش های بدن، اصلا قابل پیش بینی نیست.

مشکلات در بیماران در کاشت ابرو و نحوه رفع آنها

شایعترین مشکلاتی که مربوط به کاشت ابرو در بیماران می شود، شامل عدم تقارن ابروها، رشد درصد کمی از ابروها و زاویه نامناسب ابروها است. هنگام طراحی ابروها با ماژیک مخصوص، به تقارن ابروها باید بسیار توجه شود.

نگاه و بررسی دقیق تمام جزئیات ابروهای طراحی شده می تواند در رفع نواقصی که در نگاه اول به چشم نمی آیند، بسیار مفید باشد. نقاط کاشت ابرو هم طبق همین طراحی مشخص می شوند؛ پس طراحی ابروها در ایجاد زاویه مناسب برای ابروها در هنگام کاشت نقش مهمی را ایفا می کنند.

تزریق بی حسی موضعی و تورم ابروها هم می تواند باعث عدم تقارن ابروها بعد از کاشت ابرو بشود. تاثیر منفی بی حسی موضعی و تورم به این صورت است که یکی از ابروها، بالاتر از ابروی دیگر قرار می گیرد و در نتیجه ظاهری مصنوعی را برای بیمار بوجود می آورد.

اصلاح این مشکل در مراحل پایانی کاشت ابرو کار بسیار سختی است و متخصص باید مهارت زیادی در رفع این مشکل داشته باشد.

البته برای اینکه این مشکل بوجود نیاید، متخصص می تواند بی حسی موضعی را از همان ابتدا تزریق کند و در طول کاشت ابرو هم چند بار ابروهای بیمار را بطور دقیق چک کند و در صورتی که ابروها قرینه باشند، می توان بی حسی بیشتری به بیمار تزریق کرد.

مشکل دیگری که در زمینه کاشت ابروها وجود دارد، حجم بسیار کم ابروها بعد از کاشت ابرو است. این مشکل بخاطر این بوجود می آید که درصد کمی از ابروها بعد از کاشت، دوباره رشد می کنند.

علی رغم تلاش های زیادی که متخصان در حین کاشت ابرو انجام می دهند و گرافت های زیادی را در ناحیه ابرو قرار می دهد، تقریبا 20 الی 25 درصد از موها رشد نمی کنند.

برای اینکه درصد رشد ناموفق گرافت ها را کاهش بدهیم، می توان تعداد گرافت های مورد استفاده در ابروها را افزایش داد، دور این گرافت ها را با چربی های محافظ پوشاند و همچنین می توان از دستیاران باتجربه ای برای قرار دادن گرافت ها در ناحیه ابروها کمک گرفت.

مورد بعدی که می خواهیم بررسی کنیم، مربوط به تکرار کاشت ابرو چند ماه بعد از اولین کاشت است. متخصص ها به بیماران توصیه می کنند که کاشت ابرو در چند جلسه، نه تنها مشکلی محسوب نمی شود بلکه برای رسیدن به نتایج کامل و رشد تمامی فولیکول های مو، امری بسیار ضروری است. ترمیم ابروها را می توان 10 ماه بعد از اولین کاشت ابرو انجام داد.

بعضی از بیماران متوجه زاویه نادرست ابروهایشان می شوند و این مسئله هم علی رغم رعایت تمام اصول در هنگام قرار دادن گرافت ها توسط متخصص، مشکلی شایع در بین بیماران شده است.

این مشکل بیشتر در بیمارانی بوجود می آید که موهای صافی دارند زیرا موهای خیلی صاف اجازه نمی دهند که حالت طبیعی موها در حین رشد مجدد موها مشخص بشود و در نتیجه زاویه رشد موهای ابرو بصورت غیر طبیعی نمایان می شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، زاویه مناسبی برای کاشت فولیکول ها انتخاب می شود و در حین وارد کردن گرافت ها به ناحیه ابروها، موها چرخانده می شوند تا جهت آنها رو به سمت پایین قرار بگیرد.

بیمار چه توقعاتی می تواند از کاشت ابرو داشته باشد؟

 1. 3 الی 5 روز بعد از کاشت ابرو، اطراف چشم ها دچار تورم می شوند.
 2. در اطراف موهای کاشته شده، پوسته های زخم مانندی شکل می گیرد و باعث می شود که رنگ ابروها در هفته اول، تیره تر بنظر برسد.
 3. بیمار هر هفته و یا هر دو هفته، باید ابروهای خود را اصلاح کند. چرخه رشد موهای ابرو، بین 2 الی 3 ماه است. در واقع بعد از اینکه موهای ابرو به طول مشخصی می رسند، بطور طبیعی دچار ریزش می شوند.
 4. بیمار می تواند 24 ساعت بعد از کاشت، ابروهای خود را بشوید تا پوسته ها بریزند.

نکاتی در مورد طراحی ابروها توسط بیمار و تاتوی ابروها

بیمار می تواند با راهنمایی های متخصص، ابروهای دلخواه خود را طراحی کند. در طراحی ابروها برای افزایش جذابیت و طبیعی تر بنظر رسیدن ابروها، رعایت چند فاکتور لازم است که متخصص در این زمینه، بطور کامل برای بیمار توضیح خواهد داد.

در صورتی که بیمار از تاتوی ابروهای خود رضایت دارد، می تواند تاتوی ابروهای خود را پاک نکند و کاشت ابروها را روی تاتو انجام بدهد. یکی از مزیت های انجام این کار این است که تراکم ابروها افزایش می یابد زیرا تاتو، نقش زمینه و قالب اصلی ابروها را ایفا می کند. از جهتی دیگر، تاتوی ابروها هم طبیعی تر بنظر می رسد زیرا با موهای طبیعی کاور می شوند.

اگر بیمار علاقه ای به شکل و سایز تاتوی ابروهایش ندارد، می تواند قبل از کاشت ابرو، تاتوی ابروهایش را پاک کند. با پاک کردن تاتوی ابروها، متخصص می تواند ابروهای دلخواه بیمار را طراحی کند. البته متخصص می تواند تاتوی ابروها را با لیزر پاک کند.

نکاتی کلیدی در مورد کاندیدهای مناسب برای کاشت ابرو در کلینیک پوست و مو رز

اینکه شما جزو کاندیدهای مناسب برای کاشت ابرو در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز " هستید یا خیر، تاثیر زیادی در روند کاشت ابروهایتان آن می گذارد زیرا کاندیدهای مناسب بعد از کاشت ابرو، سریع تر به نتایج دلخواه خود می رسند و شاهد مشکلات بسیار کمی در زمینه کاشت ابرو هستند.

کاندید مناسب شامل افراد زیر می شود :

 1. مردها وخانم ها که از هنگام تولد، ابروهای کم پشتی داشته اند و حتی شکل و فرم ابروهایشان هم بسیار باریک است.
 2. مردها و خانم ها که به دلیل اسکار دچار ریزش ابرو شده اند.
 3. خانم ها ( و آقایان ) که حجم زیادی از ابروهایشان را برداشته اند و یا بخاطر بیماری تیروئید، ابروهایشان را از دست داده اند و در حال حاضر بخاطر بیماریشان تحت کنترل قرار گرفته اند.
 4. خانم هایی که برای پرتر نشان دادن ابروهایشان از مواد آرایشی استفاده می کنند ولی ترجیح می دهند که بطور طبیعی ابروهای پرتری داشته باشند و دیگر از مواد آرایشی استفاده نکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ابرو و مشورت با متخصص، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو به روش fue و معایب کاشت ابرو به روش fue

February 22, 2020 by rozclinic  

کاشت ابرو به روش fue و معایب کاشت ابرو به روش fue

کاشت ابرو به روش fue

کاشت ابرو به روش fue چیست ؟ مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به پیوند ابرو به روش fue اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه کاشت ابرو، تعداد جلسات لازم، مزایا و معایب و سایر موارد مربوط به روش FUE، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاشت ابرو به روش fue

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/10/fue-eyebrow-transplant-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

کاشت ابرو برای بیمارانی انجام می شود که به طور مادرزادی ابروهای زیادی ندارند، کسانی که بخاطر تصادف و سوختگی اسکارهای زیادی روی ابروهایشان دارند و می خواهند آنها را بپوشانند و کسانی که بخاطر وکس، استفاده از مواد شیمیایی و یا افزایش سن ابروهایشان بسیار کم پشت شده است.

در مواردی که آلوپسی باعث ریزش ابروها شده باشد هم می توان کاشت و ترمیم ابروها را در بیمار انجام داد. کاشت ابرو، ترمیم دائمی ابروهای بیمارانی است که مشکل کم کاری غده تیروئید دارند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش fue برای درمان ابروهای مردها و زنها و در همه سنین به کار می رود؛ اگرچه زنهایی که در رنج سنی 30 تا 50 سال قرار دارند، بیشتر درگیر ترمیم ابروهایشان هستند.

پیوند ابرو به روش fue با کمک ابزارهای بسیار کوچکی انجام می شود تا جای برداشت بافت ها در روی پوست به صورت اسکار باقی نماند؛ درست برعکس کاشت ابرو به روش fue یا "تکنیک نواری" که بعلت برداشتن بخشی نواری از روی سر، اسکارهای آن بصورت دائمی روی پوست باقی می مانند.

[video width="1920" height="1080" mp4="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/10/22.mp4"][/video]

پیوند ابرو به روش fue، روشی کاملا مناسب است زیرا بدون درد است و هیچ اسکار و یا نشانه ای را روی پوست سر باقی نمی گذارد. موهای جدید ابرو بعد از 4 الی 6 ماه شروع به رشد می کنند و تا 12 ماه بعد از کاشت ابرو به رشد خود ادامه می دهند.

کاشت ابرو به روش FUE برای چه افرادی مناسب می باشد :

قطعا هر عمل زیبایی برای هر فردی مناسب نیست و به شرایط و معیار های خاصی بستگی دارد که در صورت دارا بودن آن ها فرد می تواند به نتایج مطلوبی دست یابد.

 1. افرادی که نمی خواهند جای زخمی در محل فولیکول های پیوندی ایجاد گردد. انجام این عمل قطعا دارای برخی آثار در ناحیه کاشت شده می باشد و برای مدتی نیز باقی می مانند.
 2. افرادی که بانک مناسبی در سر خود ندارند و باید از موهای بدن آن ها برای پیوند استفاده گردد. در روش FUE برای برداشت مو معمولا از نواحی پشت سر به دلیل داشتن موهایی باکیفیت اقدام به برداشت می کنند. اما در صورتی که فرد در این ناحیه بانک موی مناسبی نداشته باشد باید از موهای بدن این اقدام صورت گیرد.
 3. افرادی که موی سر آن ها محکم بوده و از خاصیت ارتجاعی برخوردار نمی باشند. به طور کلی افرادی که دارای پوست سر نرم تری هستند نتایج به مراتب بهتر و مطلوب تری را بدست می آورند.
 4. افرادی که روش کاشت FUT را انجام داده اند و می خواهند جای زخم خود را بپوشانند. زیرا روش FUE جای زخم یا آثاری در ناحیه برداشت مو نخواهد داشت و به همین دلیل می توان از آن برای پوشاندن سایر زخم های روی پوست سر نیز استفاده کرد.
 5. افرادی که ریزش موی کمی دارند و در ناحیه مشخصی می خواهند تراکم مو را افزایش دهند.
 6. این روش صدمه کمی به ناحیه برداشت فولیکول های مو میزند و احتیاج به جراحی نمی باشد.
 7. افرادی که نمی خواهند خونریزی و درد داشته باشند می توانند از پیوند ابرو به روش fue استفاده نمایند. زیرا در این روش از داروهای بی حس کننده موضعی برای رفع درد استفاده می کنند و همچنین هیچ گونه خون ریزی در حین عمل روی نمی دهد.
 8. دوره بهبود کمی نسبت به روش FUT دارد و برای افرادی مناسب می باشد که به دلیل مشغله کاری نمی تواند مرخصی زیادی بگیرند.

مقایسه کاشت ابرو به روش  FUE و FUT 

امروزه برای انجام کاشت ابرو روش های متعددی وجود دارد که برخی از آن ها جدید بوده و در طی سال های اخیر ابداع شده اند. روش FUT یکی از روش های قدیمی در این عرصه به شمار می رود و در مقایسه با روش FUE دارای تفاوت های عمده ای به ویژه در مراحل برداشت و آماده سازی فولیکول های مو است.

در این روش به دلیل اینکه زخم خطی ایجاد نمی گردد بهبود فرد زودتر حاصل می شود لذا نیاز به انجام مراقبت های پس از عمل و استراحت های طولانی مدت نمی باشد و این امر یک امتیاز مثبت برای مشاغل سخت و یا ورزشکاران می باشد زیرا زودتر می توانند به فعالیت خود بپردازند.

پیوند ابرو به روش fue برای کسانی مناسب میباشد که بانک مناسبی در ناحیه سر خود نداشته و یا پوست سر آن ها سفت و قابلیت ارتجاعی ندارد.

زیرا در این روش تنها فولیکول های مو به صورت تک به تک برداشت می شوند. در صورتی که در روش FUT باید یک قطعه نواری از پوست سر ناحیه بانک مو برداشت شود، لذا برای افرادی که بانک موی مناسبی ندارند استفاده از این روش مناسب آن ها نیست.

همچنین داشتن خاصیت ارتجاعی و نرمی پوست سر نیز باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا افرادی که فاقد این ویژگی ها در ناحیه بانک مو هستند، انجام روش FUT در آن ها برای پزشک در حین بخیه زدن یا برداشت ممکن است دشوار باشد.

بیماران از سادگی استخراج واحد فولیکولی در پیوند ابرو به روش fue رضایت دارند زیرا این روش نسبت به کاشت ابرو به روش FUT  کمتر تهاجمی است و اصلا احتیاج به جراحی و استفاده از ابزار هایی از جمله تیغ جراحی نمی باشد.

تفاوت این شیوه با دیگر شیوه ها در نوع زخم ایجاد شده و عمق جراحت ها می باشد.

در پیوند ابرو به روش fue چند زخم دایره ای شکل کوچک به صورت پراکنده در نواحی مختلف سر ایجاد می گردد که به دلیل پراکندگی تعداد موهای فرد نیز کم نمی گردد و اصلا محل برداشت مو مشخص نمی باشد ولی در کاشت ابرو به روش  FUT یک زخم نسبتا عمیق در محل اهدا کننده فولیکول های مو  ایجاد می گردد.

در کاشت ابرو به روش FUE می توان میزان فولیکول های استخراجی، فاصله آن ها از یک دیگر و محل برداشت را مشخص نمود تنها ضعف این روش زمان طولانی برای استخراج فولیکول های مو می باشد زیرا باید فولیکول های مو را با دقت بیشتر و تک به تک استخراج نمود.

روش خارج کردن فولیکول ها در روش FUE  با روش FUT  بسیار متفاوت می و حتی می توان گفت که در تضاد با یک دیگر می باشند. به این نکته نیز باید توجه نمود که این دو روش فقط در برداشتن فولیکول های پیوندی متفاوت می باشند و برای کاشت این دو روش مشابه هم بوده و به یک شیوه کاشته می شود.

انتخاب روش مناسب برای کاشت ابرو بسته به بانک موی مناسب و همچنین نظر شما در این روش می باشد و پزشک سعی می نماید بهترین شیوه را برای شما به کار گیرد تا نتیجه بهتر و مطلوب تری ایجاد گردد.

نحوه پیوند ابرو به روش fue

در پیوند ابرو به روش fue، فولیکول های مو با ابزاری بسیار کوچک (بین 0.7 تا 0.8 میلی متر) از سر بیمار استخراج می شوند. در اکثر موارد در کاشت ابرو به روش fue، بیشتر از فولیکول های پشت سر بیمار استفاده می شود.

متخصص بیشتر تلاش می کند تا از فولیکول هایی استفاده کند که شبیه به تار موهای ابرو باشند. پیوند ابرو به روش fue، با بی حسی موضعی انجام می شود تا دردها کاهش پیدا کند؛ برای بی حسی موضعی بیشتر از محلول هایی مثل لیدوکائین و آدرنالین استفاده می شود.

کاشت ابرو به روش fue با طراحی شکل و تعیین طول و پهنای هر ابرو ادامه می یابد و به سلیقه بیمار و هماهنگی ابروها با دیگر اجزای صورت بیمار هم توجه زیادی می شود.

استفاده از واحدهای فولیکولی برای کاشت و ترمیم ابروها کار بسیار پیچیده ای است که نیاز به مهارت زیادی برای قرار دادن دقیق فولیکول ها در ناحیه ابروها دارد؛ نحوه قرار دادن فولیکول ها باید بسیار شبیه به زاویه و جهت ابروهای طبیعی بیمار باشد.

در کاشت ابروها از وسیله های مخصوصی استفاده می شود تا هر فولیکول مو در عمق و زاویه درستی در ابرو قرار بگیرد و در صورت بیمار کاملا طبیعی بنظر برسد.

تعداد جلسات لازم برای کاشت ابرو به روش fue

کاشت ابرو به روش fue، معمولا به 1 الی 2 جلسه نیاز دارد تا بیمار به بهترین نتایج برسد و ابروهای او کاملا ترمیم شوند و در نهایت ابروها به تراکمی برسند که مورد پسند بیمار باشد.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان انجام این روش بستگی به برخی شرایط از جمله تعداد کاشت داشته و برای افرادی که تنها نیاز به رفع نواقص دارند می توان تنها در چند ساعت این اقدام را به اتمام رساند.

هنر کاشت ابرو به روش fue

کاشت ابرو با روش FUE، یک فرآیند کاملا هنرمندانه ای محسوب می شود که باید توسط متخصص با تجربه ای انجام بشود. جلسه مشاوره به منظور بیان خواسته ها و توقعات بیمار برگزار می شود. طراحی ابروها در روش FUE به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. مدل صورت
 2. خصوصیات ظاهری
 3. میزان قوس ابروها
 4. میزان ضخامت ابروهای طبیعی بیمار
 5. ضخامت، رنگ و حالت ابروهای طبیعی بیمار
 6. فاصله بین ابروها
 7. طول ابروها
 8. توقعات شخصی بیمار از نتایج کاشت ابرو

تعداد فولیکول های لازم برای کاشت ابرو در بیماران

تعداد فولیکول های لازم برای کاشت ابروی طبیعی در بیمارانی که آلوپسی ناحیه ای دارند یا دچار سوختگی در ناحیه ابروهای خود شده اند و همچنین در سایر بیمارانی که ابروهای بسیار کم پشتی دارند، به وضعیت بیمار و طرح ابروهای انتخابی بیمار بستگی دارد.

در جلسه کاشت ابرو، برای پوشاندن اسکارهای کوچک در بیمارانی که به تازگی دچار آلوپسی شده اند و یا دارای سوختگی خفیفی هستند، شامل تعداد کمی از فولیکول ها می شود ولی در بیمارانی که مدت زیادی است که دچار آلوپسی ناحیه ای شده اند و یا میزان سوختگی آنها در ناحیه ابروها بیشتر است، به تعداد فولیکول ها بیشتری احتیاج دارند و شاید به صدها فولیکول برای پوشاندن اسکارهای ابروهای آنها نیاز شود.

 آیا در پیوند ابرو به روش fue نیازی به شیو موها است؟

پیوند ابرو به روش fue بیشتر در خانم ها انجام می شود و برای استخراج فولیکول ها، تنها از بخش کوچکی از سر استفاده می شود و می توان فولیکول ها را بدون شیو و اصلاح سر هم استخراج کرد.

معمولا فقط بخش بسیار کوچکی از سر نیاز به اصلاح دارد. در واقع نیاز به شیو بستگی به وضعیت بیمار دارد و در موارد زیادی بیمار نیاز به شیو بخش کوچکی از موهای خود دارد.

هر چقدر از ابزارهای پیشرفته تر و تکنیک های ماهرانه تری در کاشت ابروی طبیعی با روش FUE استفاده بشود، احتمال شیو موها هم کمتر می شود.

مزایای کاشت ابروی طبیعی با روش FUE

 1. کاشت ابروی طبیعی با روش FUE، تراکم ابروهای بیمار را افزایش می دهد. افراد بسیار زیادی سالانه از این روش استفاده می کنند و بسیاری از آن ها توانسته اند به نتایج مطلوبی در افزایش تراکم و ضخامت ابرو های خود دست یابند و به نوعی این روش تضمینی محسوب می شود.
 2. اگر بیمار تمامی ابروهای خود را از دست داده باشد، کاشت ابرو به روش fue می تواند ابروهای از دست رفته بیمار را به آسانی جایگزین کند. موهایی که پس از کاشت در ناحیه ابروها باقی می مانند همان جلوه و زیبایی موهای طبیعی را دارا خواهند بود.
 3. روش FUE، فرآیندی بدون درد و کاملا بی خطر است و تاکنون توسط پزشکان و متخصصان بسیاری در سراسر دنیا تایید شده و ایمن محسوب می شود.
 4. بدون خونریزی انجام می شود. البته این مورد بستگی به رعایت کردن برخی معیار ها از جمله عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون قبل از عمل دارد.
 5. نتایج آن تضمین شده است. این روش بارها و بارها توسط افراد مختلف با شرایط متفاوت انجام شده و در اکثریت موارد نتایج مطلوب و دلخواهی به همراه داشته است.
 6. ظاهری کاملا طبیعی را برای ابروهای بیمار بوجود می آورد و تشخیص آن ها برای مخاطبان تقریبا غیر ممکن می باشد.
 7. نسبت به روش های دیگر درمان ریزش ابرو و افزایش تراکم ابروها که لازم است روزانه و به برای مدتی طولانی انجام شود، سریع تر به نتیجه رسیده و تنها یک بار انجام دادن آن می تواند شخص را به نتایج دلخواه خود برساند.
 8. نسبت به روش دیگر دارای نتایج و تاثیرات ماندگارتری است و موهایی که در نواحی کاشته شده رشد می کنند تا پایان عمر بر روی ابرو ها بدون هیچ تغییری باقی خواهند ماند.
 9. از لحاظ زمانی و همچنین هزینه اقتصادی بوده و شخص می تواند با یکبار هزینه به ابروهایی با تراکم بالا، ضخیم و بدون نقص دست پیدا کند.

عوارض و معایب کاشت ابرو به روش fue

 1. بعد از کاشت ابرو با روش FUE، تورم خفیفی در ناحیه پیشانی بیمار در طی روزهای اول مشاهده می شود.
 2. در روش FUE، وسعت بخش هایی از سر بیمار که فولیکول ها استخراج می شوند بسیار بزرگتر از روش FUT است.
 3. با گذشت مدت کوتاهی از کاشت، ابروها بطور موقت شروع به ریزش می کنند و بعد از چند ماه، ابروها مجددا شروع به رشد می کنند.
 4. ایجاد پوسته هایی در ابرو که موجب خارش شدید در این ناحیه می شود.
 5. امکان ایجاد برآمدگی های کیست مانند در ناحیه ابروها هم وجود دارد که معمولا بعد از چند روز رفع می شوند.

برای تقویت ابروهای کاشته شده می توانید از روغن های گیاهی مانند روغن درخت چای، روغن لیمو و... برای رشد و ضخیم کردن ابروها استفاده کنید تا نتیجه بهتر و مطلوب تری را مشاهده نمایید.

از این روغن ها به مدت 20 دقیقه بر روی ابروی خود ماساژ داده  و بعد از 30 دقیقه استراحت به ابرو، ابروهای خود را بشویید سعی نمایید فشار زیادی را بر روی ابروها وارد نکنید و به آرامی جهت ابروها را مشخص نمایید.

هزینه کاشت ابرو به روش fue در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

هزینه کاشت ابرو به روش fue بستگی به این دارد که بیمار قصد کاشت یکی از ابروهای خود را دارد و یا هر دو ابرو. هزینه پیوند ابرو به روش fue به درجه کم پشتی ابروهای بیمار هم بستگی دارد و در هر بیماری متفاوت است.

اما در حالت کلی هزینه های حاصل از پیوند ابرو برای افراد متقاضی سنگین نخواهد بود و نسبت به نتایجی که از این اقدام بدست می آورند با ارزش می باشد.

در نهایت توصیه می شود که به دلیل این که امروزه در شهر های مختلف مانند شیراز، اصفهان، تهران و سایر شهر ها کلینیک های زیادی اقدام به فعالیت در این زمینه با هزینه های پایین می کنند، حتما از معتبر بودن و داشتن سابقه درخشان آن ها اطمینان حاصل نمایید تا در دام افراد سودجو و منفعت طلب نیفتید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ابرو به روش fue و مشورت با متخصص کلینیک تخصصی پوست و مو رز ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو با روش fut و عوارض کاشت ابرو به روش fut

February 22, 2020 by rozclinic  

کاشت ابرو با روش fut و عوارض کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو با روش fut

کاشت ابرو با روش FUT چیست ؟ مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به کاشت ابرو با روش FUT اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره نحوه کاشت کاشت ابرو، مزایا و معایب، کیفیت واحدهای فولیکولی و سایر موارد مربوط به روش FUT، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

ابروها، ساختار صورت را تکمیل می کنند و یکی از خواسته های هر فرد این است که ابروهای خوش فرم تر و پرتری داشته باشد. روش های زیادی برای بهتر نشان دادن ظاهر ابروها وجود دارد، مانند تاتوی ابروها و میکروبلیدینگ ولی نتایج حاصل از این روش ها خیلی زود از بین می روند و اصلا طبیعی بنظر نمی رسند.

کاشت ابرو با روش fut

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/10/fut-eyebrow-transplant-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

خیلی از بیماران بجای استفاده از روش هایی که نتایج ماندگاری را به دنبال ندارند، از موهای خودشان برای برطرف کردن نواقص ابروهایشان استفاده می کنند. امروزه کاشت ابرو، طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا بیمار می تواند برای همیشه از شر ابروهای کم پشت و سایر نواقص ابروهایش راحت شود.

نحوه کاشت ابرو با روش FUT

کاشت ابرو دارای سابقه طولانی مدتی می باشد و سالیان سال است که از این اقدام برای افزایش تراکم موهای سر و رفع کچلی استفاده های بسیار زیادی می شود. به همین علت از گذشته تا به امروز روش ها و متد های بسیار متنوع و متعددی برای این اقدام موجود می باشد.

اما امروزه تنها تعداد محدودی از روش های کاشت مورد استفاده قرار می گیرند و مورد تایید سازمان های درمان و پزشکان متخصص می باشد. به طور کلی روش هایی که برای کاشت مورد استفاده قرار می گیرند، شامل دو دسته روش های قدیمی و روش های نوین می باشند.

از جمله روش های قدیمی که تا کنون توسط هزاران نفر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است، روش FUT می باشد. این روش نسبت به روش های دیگر کاشت دارای تفاوت هایی در مراحل برداشت مو و فولیکول ها دارد و نسبت به آن ها کمی تهاجمی تر محسوب می شود.

برای شروع به کار در این روش از کاشت ابرو، پزشک برای این که شخص در حین انجام عمل دچار احساس درد و ناراحتی در نواحی هدف نشود، از یک داروی بی حس کننده موضعی استفاده کرده و آن را به بیمار تزریق می نماید.

کاشت ابرو با روش اف یو تی شامل استخراج واحدهای فولیکولی می شود که بطور طبیعی شامل 1 الی 4 تار مو می شوند. این واحدهای فولیکولی بصورت نوار خطی از سر بیمار جدا می شوند که در اکثر موارد، فولیکول های اهدایی در پشت سر بیمار قرار دارند.

کاشت ابرو

برای برداشت نوار باریک از ناحیه بانک مو، پزشک متخصص با استفاده از یک تیغ جراحی، یک قطعه نوار که ضخامت آن تنها چند میلی متر و طول آن چند سانتی متر است را برداشت می کند و ناحیه ای که نوار از آن برداشت شده را به دقت بخیه میزند.

سپس نوار برداشت شده را با استفاده از میکروسکوپ، به قسمت های کوچک تر تقسیم می کند به طوری که در هر قسمت تنها یک یا دو فولیکول مو باقی بماند.

از سوزن های کوچکی برای جدا کردن واحدهای فولیکولی از یکدیگر استفاده می شود. فولیکول ها برای کاشت در ناحیه ابرو آماده می شوند و هنگام کاشت به ریشه های فولیکول ها توجه زیادی می شود تا بتوان شاهد نتایج بهتری از کاشت ابرو بود.

سپس پزشک در نواحی مورد نیاز ابروها، سوارخ ها و منافذی را با استفاده از سوزن ایجاد می کند تا بستر مناسبی برای کاشت فولیکول های مو فراهم شود. سپس گرافت ها را با دقت و هدفمندی در داخل سوراخ ها قرار می دهد.

جهت کاشت فولیکول ها، شبیه ابروهای طبیعی خود بیمار است زیرا هدف این است که ابروها در عین طبیعی به نظر رسیدن، پرپشت تر از قبل هم بشوند. متخصص تمام تلاش خود را می کند تا جای اسکارها در روی سر بیمار کمتر مشخص بشوند.

اگر هنگام بخیه زدن برش روی سر بیمار، از تکنیک پیشرفته ای استفاده بشود، موهای سر روی همین اسکارها شروع به رشد می کنند تا در نهایت جای تمام اسکارها با موها پوشانده بشوند.

از طرفی دیگر، سایز برش سر در کاشت ابرو با روش اف یو تی بسیار کوچک است و به سرعت توسط موها پوشانده می شود و بیمار نباید نگران بخیه و اسکارهای روی سرش باشد.

مزایای کاشت ابرو با روش FUT

1- یکی از مهم ترین مزایای کاشت ابرو با روش FUT نسبت به روش FUE این است که تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی طی یک جلسه در ابروهای بیمار کاشته می شوند.

2- در کاشت ابرو با روش FUT می توان از 2000 واحد فولیکولی در ناحیه ابروها استفاده کرد. البته میزان و تعداد کاشت فولیکول های مو بستگی به نیاز شخص و همچنین دارا بودن شرایط مناسب جهت برداشت مو و فولیکول ها دارد.

3- در یک جلسه از کاشت ابرو با روش اف یو تی، حتی می توان تعداد 5000 واحد فولیکولی را از سر بیمار استخراج کرد. برای بیمارانی که نیاز به واحدهای فولیکولی زیادی دارند، استفاده از روش اف یو تی برای کاشت ابرو می تواند بسیار مفیدتر از سایر روش ها باشد.

4- استفاده از روش FUT برای کاشت ابرو از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است. این روش نسبت به روش های موقتی و زود گذر که تنها چند روز یا ماه دوام می آورند بسیار بهینه تر می باشد و نیاز به تکرار دوباره عمل نمی باشد و تمامی آثار و نتایج آن به طور دائمی برای شخص باقی خواهند ماند. لذا تنها یک بار هزینه کردن برای دست یابی به نتیجه ایده آل و ماندگار کافی می باشد

5- کاشت ابرو با روش اف یو تی به جلسات منظم نیازی ندارد و در اکثر بیماران در یک جلسه انجام می شود.

6- با استفاده از این روش می توان تمامی نواقص موجود در ناحیه ابروها مانند مشکلاتی از قبیل عدم تقارن ابروها را به طور کامل رفع کرد و ابروهای یکدست و زیبا را بدست آورد.

7- تمامی نتایج و تاثیراتی که از انجام این روش بدست می آید طبیعی بوده و هیچ تفاوتی بین موهای کاشته شده و موهای قبلی نخواهد بود. زیرا موهای کاشته شده در تمامی ویژگی ها از جمله رنگ، قطر مو، جهت و زاویه با دیگر موهای ابرو هماهنگ خواهند بود.

8- داشتن ابروهایی پرپشت و کلفت باعث افزایش جذابیت و زیبایی چهره شخص می شود و علاوه بر آن می تواند چهره شخص را تا چندین سال جوان تر نیز نشان دهد.

مقایسه کیفیت واحدهای فولیکولی اسخراج شده در روش های FUT و FUE

به طور کلی برداشت فولیکول های مو بین دو روش FUT و FUE تفاوت های عمده ای وجود دارد و به کلی دارای متد های متفاوتی می باشند. در روش FUT همان طور که می دانید پزشک با استفاده از تیغ جراحی یک نوار باریک از پوست ناحیه بانک مو برداشت می کند و سپس آن را به قسمت های کوچکتر تبدیل می نماید و محل برداشت را بخیه میزند.

اما در روش FUE پزشک با استفاده از یک پانچ اقدام به برداشت فولیکول های مو از ناحیه بانک مو یا ناحیه اهدا کننده می کند. نکته قابل توجه این است که در این روش به هیچی وجه از تیغ جراحی و بخیه استفاده نخواهد شد.

فولیکول هایی که با استفاده از پانچ مخصوص برداشته می شود نیز طی فرایندی آماده کاشت در ناحیه ابرو می شوند. در واقع در روش های FUT و FUE، هر کدام از متدهای مختلفی برای کاشت فولیکول ها در ابرو استفاده می کنند و هر کدام خصوصیات منحصر به فردی دارند. در کاشت ابرو به روش FUT سایز فولیکول های استخراج شده، بزرگتر از فولیکول های روش FUE است.

اگر تکنیک مورد استفاده در روش FUE خوب و کاربردی باشد، طول برش عرضی برای استخراج فولیکول ها هم بسیار کمتر می شود؛ به عبارت دیگر در هر دو روش از کاشت ابرو، می توان فولیکول هایی را با کیفیت بالا استخراج کرد.

البته بعضی از متخصص ها بر این باورند که درصد آسیب به فولیکول ها در کاشت ابرو به روش FUT بسیار کمتر از روش FUE است و فولیکول های استخراج شده در روش FUE بسیار شکننده تر و آسیب پذیرتر از فولیکول های استخراج شده با روش FUT هستند.

عوارض کاشت ابرو با روش FUT

بعضی از عوارض ها در هر دو روش از پیوند ابرو وجود دارند؛ مثل احتمال عفونت، خونریزی و ایجاد لخته های خونی کوچک در ابروها. سایر عوارض های مربوط به کاشت ابرو با روش FUT عبارت است از :

1- ایجاد اسکار نواری در روی سر بیمار : اسکار نواری که در اثر کاشت ابرو به روش FUT در روی سر بیمار بوجود می آید، با گذشت زمان ترمیم می شود و یا توسط موها پوشانده می شود.

2- بخیه های مشخص در روی سر بیمار : ظاهر غیر طبیعی بخیه ها به وضوح روی سر بیمار دیده می شود و مهارت و تجربه متخصص می تواند این عارضه را تا حد زیادی کاهش بدهد.

3- تورم : در اطراف پیشانی و چشم ها ممکن است تورم بوجود بیاید که 1 الی 2 روز بعد رفع می شوند.

4- حساسیت و آلرژی : ممکن است بیمار در نقاطی از سر که فولیکول ها استخراج شده اند و همچنین در ناحیه ابروهای خود، حساسیت و آلرژی خفیفی را هم احساس کند که معمولا به سرعت برطرف می شوند

5- درد : دردهایی که بیمار در قسمت سر و ابروهای خود احساس می کند را هم می توان با رعایت دستورالعمل های متخصص کاهش داد.

6- دوره چند روزه ریکاوری بیمار : برای ترمیم بخیه ها و برطرف شدن هرگونه قرمزی در روی ابروها، لازم است بیمار چند روزی را استراحت کند.

7- ایجاد پوسته های زیاد در قسمت ابروها : ایجاد پوسته هم بخشی طبیعی از کاشت ابرو است که بیمار باید دستورات پزشک را در زمینه شستشو و مراقبت از ابروها بطور دقیق انجام بدهد.

با گذشت یک ماه از کاشت ابرو به روش FUT، بیمار می تواند شاهد چه نتایجی باشد؟

1- با گذشت یک ماه از کاشت ابرو به روش FUT، باید تمام واحدهای فولیکولی کاشته شده در قسمت ابروها ریخته شده باشند. البته بعضی از واحدهای فولیکولی، در هفته اول شروع به ریزش می کنند ولی فولیکول های باقی مانده دیرتر شروع به ریزش می کنند و در طی چند هفته اول می ریزند. ریزش فولیکول های ابرو، بخشی طبیعی از فرآیند کاشت ابروها است.

2- بیمار می تواند شاهد بهبود و ترمیم اسکارهای روی سر خود باشد و از این به بعد هم باید از سر خود محافظت کند و طبق دستورات متخصص عمل نماید.

3- در بعضی از موارد هم ممکن است قرمزی روی کف سر ادامه پیدا کند. این مشکل تنها در برخی از افراد ممکن است ادامه پیدا کند که جای نگرانی نداشته و می توان با انجام برخی مراقبت ها به سادگی آن را رفع کرد.

4- با گذشت یک ماه، هیچگونه حساسیت و آلرژی در نقاط اهدا کننده و پذیرنده فولیکول باقی نمی ماند.

5- در موارد بسیار نادری، بعد از گذشت یک ماه سوزش ابروها ادامه پیدا می کند.

هزینه کاشت ابرو با روش FUT در " کلینیک پوست و مو رز"

هزینه کاشت ابرو با روش اف یو تی بستگی به تعداد فولیکول های استخراج شده، حجم کار بر روی ابروهای بیمار و مهارت و تجربه متخصص دارد و در هر بیماری کاملا متفاوت با سایرین است.

پس به طور کلی نمی توان برای تمامی افراد متقاضی قیمت و هزینه یکسانی را تعیین کرد زیرا به عوامل و شرایط مختلف بستگی دارد. همچنین این نکته لازم به ذکر می باشد که از اعتماد به برخی افراد سودجو و بی تخصص در این زمینه که انجام این اقدام را با هزینه های بسیار پایین انجام می دهند خودداری نمایید و بر روی سلامتی خود ریسک نکنید.

لذا توصیه می شود سعی کنید همواره به دنبال بهترین کیفیت و خدمات باشید و در قبال آن نیز هزینه های منطقی بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ابرو به روش FUT و مشورت با متخصص، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

درمان ریزش مو با روش prp در کلینیک کاشت مو

February 20, 2020 by rozclinic  

درمان ریزش مو با روش PRP در کلینیک کاشت مو

درمان ریزش مو با روش PRP

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به درمان ریزش مو با " کاشت مو " روش prp اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مراحل کاشت مو به روش prp، عوارض و اثرات جانبی، هزینه، موارد منع و سایر نکات مربوط به کاشت مو با روش PRP، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاشت موی طبیعی به روش PRP، برای درمان ریزش موها استفاده می شود. کاشت موی طبیعیبه روش PRP، در سه مرحله انجام می شود؛ در طی این مراحل از بیمار خون گرفته می شود، خون تصفیه می شود و در نهایت روی سر بیمار تزریق می شود.

درمان ریزش مو با روش prp

دلیل این امر آن است که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، موجب افزایش سرعت عملکرد درمان بر فرد مراجعه کننده و تسریع در رشد و نمو موها می شود.

حال دلیل استفاده از پلاکت خون برای از بین بردن طاسی مخصوصا در مردان چیست؟

خون از سه قسمت اصلی تشکیل شده است :

 1. پلاکت ها
 2. گلبول های قرمز
 3. گلبول های سفید

زمانی که فرد دچار بریدگی شده و یا زخمی بر بدن وی ایجاد می شود، پس از گذشت مدتی خون بند آمده و خونریزی متوقف خواهد شد. این امر به دلیل وجود پلاکت ها در خون می باشد.

در واقع می توان گفته که پلاکت ها دارای نقش بهبود بخش در بدن انسان ها بوده و اولین پاسخ دهنده برای رفع آسیب دیدگی های بدن می باشند.

بنابراین می توان از این تئوری برای بهبود و رشد فولیکول های آسیب دیده استفاده نمود.

بعضی از متخصص ها بر این باورند که " کاشت مو به روش PRP " ، باعث رشد طبیعی موها می شود زیرا روند خونرسانی به فولیکول های مو بهبود می یابد و حتی میزان ضخامت تارهای مو را هم افزایش می دهد.

گاهی اوقات روش PRP با سایر روش ها و حتی داروها ترکیب می شود تا نتایج بهتری را برای بیمار به دنبال داشته باشد.

کاشت مو

پزشکان به افرادی که نتایج حاصل از کاشت مو خود در گذشته راضی نبوده و خواستار تراکم بیشتر موهای خود می باشند، prp درمانی را توصیه می کنند.

همچنین برخی از پزشکان نیز پلاکت های به دست آمده از prp را با سلول های بنیادی حاصل از مغز استخوان ترکیب کرده و سپس آن را بر سر فرد مراجعه کننده تزریق خواهند کرد. این ترکیب باعث افزایش و تقویت روند ترمیم مو شده و به نحو موثری در ترمیم موی افراد تاثیر می گذارد.

البته هنوز تحقیقات زیادی در مورد کاشت موی طبیعی به روش PRP انجام نشده است تا نشان دهد که این روش تا چه اندازه برای درمان ریزش موها موثر است؛ اگرچه تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است ولی از سال 1980 از روش PRP برای درمان ریزش موهای بیماران استفاده می شود.

با این وجود اکثر پزشکان و محققان، prp را یک روش درمان کم پشتی مو میدانند. البته محققان خاطر نشان کرده اند که تنوع در داروهای مصرفی، کلینیک ها و پزشکان مختلف این درمان، می تواند اثرات و نتایج متفاوتی برای مراجعه کننده به همراه داشته باشد.

از کاشت موی طبیعی به روش PRP برای رفع مشکلاتی مثل بهبود صدمات وارد شده به تاندون ها، رباط ها و ماهیچه ها هم استفاده می شود.

مراحل کاشت مو به روش PRP

اگرچه تعداد جلسات prp درمانی، به نتایج به دست آمده از روند تزریقات و شرایط هر فرد وابسته است، اما به طور معمول، کاشت موی طبیعی به روش PRP، فرآیندی سه مرحله ای است. اکثر بیمارانی که از روش PRP برای کاشت مو استفاده می کنند، طی سه جلسه فرآیند کاشت مو را تکرار می کنند و فاصله بین این جلسات هم بین 4 الی 6 هفته است.

جلسات ترمیمی کاشت موی PRP هم هر 4 ماه یا هر 6 ماه انجام می شود. مراحل کاشت مو به روش PRP عبارت است از:

مرحله اول:

از بازوی شما خون گرفته می شود و سپس خون داخل سانتریفیوژ ریخته می شود. سانتریفوژ دستگاهی ست که با چرخش سریع، مایعات را از هم تفکیک می کند.

مرحله دوم:

دستگاه سانتریفیوژ بعد از گذشت 10 دقیقه، خون شما را به سه مایع متفاوت تقسیم می کند:

 1. پلاسمای فاقد پلاکت
 2. پلاسمای غنی از پلاکت
 3. سلول های قرمز خونی

مرحله سوم :

پلاسمای غنی از پلاکت در داخل سرنگی ریخته می شود و در نقاطی از کف موی سر که نیاز به کاشت مو دارد، تزریق می شود.

لازم به ذکر است کاشت مو به روش prp به دو صورت قابل اجرا می باشد. در هر دو روش از پلاسمای حاوی پلاکت خون افراد و سوزنی برای تزریق این پلاکت ها به سر فرد وجود خواهد داشت اما دارای تفاوت هایی نیز می باشند.

Prp درمانی به روش Subdermal

در این روش برای تزریق پلاکت ها از یک سوزن بلند با تعداد تزریقات کمتر استفاده می شود. این پلاکت ها به لایه های چربی زیر پوستی سر منتقل می شوند.

Prp درمانی به روش Dermal

اگرچه در این روش  نیز از پلاکت ها برای رشد و نمو فولیکول های مو استفاده می شود، اما در این روش، از یک سوزن کوتاه تر با تعداد تزریقات بیشتر برای درمان استفاده خواهند کرد.

تمامی این مراحل در حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید اما تکرار این مراحل برای چندین جلسه ضروری می باشد. بنابراین برای رسیدن به تراکم دلخواه موهای خود، نباید به یک جلسه prp درمانی بسنده کرد.

به دلیل اینکه کاشت مو به روش prp یکی از آسان ترین روش های درمان و ترمیم موی طبیعی برای مراجعه کنندگان بوده و از پلاکت های خون خود افراد برای ترمیم و تقویت فولیکول ها استفاده خواهد شد، فرد به ندرت دچار عوارض جانبی خواهد شد.

اگرچه ممکن است برخی از افراد دچار تورم و درد موقتی در نواحی تزریق شوند، اما اکثرا عوارض جانبی جدی به همراه نخواهد داشت همچنین برخی از مراجعه کنندگان نیز پس از درمان هیچ دردی نداشته و تورمی حس نخواهند داشت.

در نتیجه عوارض جانبی در هر فرد متفاوت بوده و با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت می باشد.

این روش یکی از روش های موجود hair transplant می باشد که نیازی به مراقبت های ویژه نبوده و برای متقاضی محدودیتهایی به وجود نخواهد آورد.

نتایج حاصل از کاشت مو به روش PRP به وضعیت و شرایط بیمار وابسته است. کاشت موی طبیعی به روش PRP هنوز هم در مراحل ابتدایی خود به سر می برد و در طول این سالها پیشرفت چندانی نکرده است. البته بعضی از بیماران نتایج بسیار خوبی از این روش گرفته اند و ریزش موهای آنها هم به خوبی متوقف شده است.

عوارض و اثرات جانبی درمان ریزش مو به روش PRP

در کاشت مو به روش PRP، احتمال ابتلا به بیماری مسری وجود ندارد زیرا از خون خود بیمار برای تزریق در کف سر استفاده می شود؛ با این وجود، هر روش درمانی که با تزریق همراه باشد، یک سری اثرات جانبی را هم به دنبال دارد مثل:

 1. آسیب به رگ های خونی یا رشته های عصبی
 2. بروز عفونت
 3. ایجاد آهک در نقاط تزریق شده
 4. ایجاد اسکار در کف سر

حتی احتمال بروز حساسیت نسبت به ماده بی حسی استفاده شده در حین کاشت موی طبیعی به روش PRP در بیمار هم وجود دارد. اگر تصمیم به کاشت مو به روش PRP دارید، متخصص را حتما در جریان هر گونه حساسیت و یا میزان تحملتان در برابر ماده بی بی حسی قرار دهید.

با تمامی این شرایط باز می توان گفت که یکی از کم خطرترین روش های کاشت مو می باشد زیرا

 1. درمانی است که از نظر بیولوژیکی خنثی بوده و فرد هیچگونه حساسیت و واکنش آلرژیک نخواهد داشت.
 2. درمانی استریل بوده و از نظر رعایت بهداشتی مشکلی نخواهد داشت.
 3. این روش موجب ایجاد التهاب بسیار کمی پس از تزریق در محل درمان خواهد شد به همین علت خطر ابتلا به عفونت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

چه کسانی نمی توانند از روش PRP، برای درمان ریزش موهای خود استفاده کنند؟

متخصص را در جریان داروهایی که مصرف می کنید ( بویژه مکمل ها و محصولات گیاهی ) قرار دهید. وقتی برای جلسه مشاوره در " بهترین کلینیک کاشت مو " حضور می یابید، متخصص درباره موارد منع کاشت مو به روش PRP برای شما توضیحاتی می دهد؛ گر جزو افراد زیر باشید، نمی توانند از روش PRP برای درمان ریزش موهای خود استفاده کنید:

 1. کسانی که خون رقیقی دارند
 2. کسانی که به طور مرتب سیگار می کشند
 3. کسانی که بطور مرتب الکل مصرف می کنند
 4. کسانی که همیشه از دارو استفاده می کنند

اگر تشخیص داده شود که به بیماری های زیر مبتلا هستید، نمی توانید از روش PRP برای درمان ریزش موهایتان استفاده کنید:

 1. سرطان
 2. عفونت حاد
 3. بیماری حاد کبدی
 4. بیماری حاد پوستی
 5. اختلالات بدنی
 6. تعداد کم پلاکت های بدن
 7. بیماری تیروئید
 8. سپتیسمی
 9. اختلال در سوخت و ساز بدن
 10. کاهش فیبرینوژن در خون
 11. همودینامیک

اما در مقابل افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، می توانند از کاشت مو به روش prp استفاده نمایند.

 1. موها به تازگی دچار ریزش شده و در مراحل ابتدایی طاسی سر قرار دارید
 2. دارای مناطقی می باشید که موها کمی ضعیف شده و کم پشت شده اند اما عملکرد فولیکول ها بطور کامل از بین نرفته است
 3. برخی از مناطق سر دچار آلوپسی آراتا شده اند
 4. دارای سلامت عمومی بالایی بوده و دچار بیماری های پوستی و ختلالات خونی نمی باشید.

این افراد می توانند به راحتی از کاشت مو به روش prp استفاده کرده و شاهد تغییرات چشمگیری در نواحی کم پشت موهای خود باشند.

هزینه کاشت مو به روش PRP در "کلینیک تخصصی پوست و مو رز" چقدر است؟

هزینه کاشت موی طبیعی به روش PRP به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. کیفیت تجهیزات و وسایلی که در کلینیک کاشت مو رز برای کاشت مو به روش PRP استفاده می شود
 2. تجربه و مهارت متخصص
 3. شیوه انجام prp درمانی
 4. زمانی که برای کاشت مو به روش PRP صرف می شود
 5. وضعیت و شرایط بیمار
 6. تعداد جلسات لازم برای کاشت مو

البته اکثر بیمه ها، هزینه ای در قبال کاشت مو به روش PRP به بیمار پرداخت نمی کنند و کاشت مو تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد ولی می توانید در این مورد تحقیق هم کنید.

نکاتی در مورد ریزش موها و کاشت مو به روش PRP

اگر در مورد مشکل ریزش موهایتان نگران هستید، گزینه های مختلفی برای درمان ریزش موهایتان دارید؛ مثل مصرف داروهایی مثل فیناستراید و روگین و کاشت موی طبیعی به روش PRP.

در روش های دیگر کاشت مو، همواره برای جلوگیری از ریزش موها به استفاده از شامپوهایی توصیه می شود که دارای خاصیت شیمیایی کمتری باشند در حالی که در ترمیم مو به روش prp چنین محدودیتی وجود نخواهد داشت و مراجعه کننده صبح روز پس از درمان قادر به شستشوی موهای خود با هر شامپویی می باشد.

تا یک هفته پس از درمان، از مصرف داروها و مواد غذایی رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ویتامین A، ویتامین E، سیر، کتان، روغن کبد و سایر مواد غذایی که دارای این خاصیت می باشند، خودداری کنید.

همچنین استعمال دخانیت و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل تا حد زیادی بر زمان بهبودی و سلامت فولیکول های مو تاثیرگذار می باشند. سعی کنید حداقل به مدت 3 روز پس از درمان، از مصرف این قبیل مواد خودداری نمایید.

نور آفتاب به طور مستقیم بر فولیکول ها تاثیرگذار است بنابرین استفاده از کلاه برای جلوگیری از آسیب دیدگی فولیکول ها مفید می باشد.

با وجود تحقیقات بسیار کمی که در مورد کاشت موی طبیعی به روش PRP انجام شده است، هنوز هم متخصص های زیادی بر این باور هستند که این روش باعث تحریک موها برای رشد مجدد می شود.

بهتر است در زمینه کاشت مو با متخصص خود صحبت کنید تا مشخص بشود که کدام روش کاشت مو برای شما مناسب تر است؛ البته شاید هم ترکیبی از روشهای مختلف کاشت مو برای شما مناسب باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو به روش PRP در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

تغذیه بعد از کاشت مو و مصرف انواع ویتامین ها بعد از کاشت مو

February 20, 2020 by rozclinic  

تغذیه بعد از کاشت مو و مصرف انواع ویتامین ها بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تغذیه بعد از کاشت مو اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره مصرف انواع ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی و باید و نبایدهای تغذیه بعد از کاشت مو اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.بعد از کاشت مو، رژیم غذایی بیمار و نوع غذاهایی که بصورت مرتب مصرف می کند، بسیار مهم است.

کسانی که همیشه سیگار می کشند، بصورت مرتب الکل مصرف می کنند و رژیم غذایی آنها فاقد مواد غذایی با ارزش است، بیشتر از دیگران از مشکل ریزش مو رنج می برند.

تغذیه بعد از کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/10/what-to-eat-after-hair-transplantation-audio-content.mp3"][/audio]

تاثیرات عادات بد غذایی در ریزش و کاهش حجم موها و یا نازک تر شدن تار موها مشخص می شود و مشکلات زیادی را برای کسانی که بطور ژنتیکی مستعد ریزش مو هستند هم بوجود می آورد.

افرادی که تمایل دارند شاهد بهترین نتایج از کاشت مو باشند، باید به رژیم غذایی خود هم اهمیت بدهند زیرا یک رژیم غذایی متعادل تاثیر زیادی در سلامت فولیکول های مو می گذارد.

کاشت مو

رژیم غذایی مناسب به حفظ سلامت و افزایش تعداد فولیکول های مو کمک زیادی می کند. بیماری که بعد از کاشت مو با مشکل کمبود مواد غذایی مواجه باشد، فولیکول های موی او با سرعت خیلی کمتری نسبت به دیگران رشد می کنند و در نهایت دستیابی آنها به نتایج رضایت بخش به تاخیر می افتد.

مصرف انواع ویتامین ها و مکمل ها بعد از کاشت مو

مواد مصرفی که به صورت روزانه مصرف می کنید به طور قابل ملاحظه ای بر سلامت موها تاثیرگذار بوده و می تواند موجب تضعیف و تخریب فولیکول ها و یا تقویت آنها شود.

محققان دریافته اند مواد مصرفی که وارد بدن می شوند در ابتدا، بر موها تاثیر می گذارند به طوری که هنگامی که بدن دچار اختلالاتی در زمینه تغذیه می شود، در درجه اول موها با ریزش، واکنش خود را نشان خواهند داد.

بنابراین یکی از مهمترین فاکتورهای قابل اهمیت پس از انجام کاشت مو، مسئله تغذیه و رژیم های غذایی می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از کاشت مو، از چه مواد غذایی باید استفاده کنید. جدا از توضیحاتی که متخصص بعد از کاشت مو به بیمار می دهد، باید مطمئن شوید که موهای شما به مواد مغذی که احتیاج دارند دسترسی دارند یا خیر.

همانطور که میدانید نتایج نهایی حاصل از hair transplant بلافاصله پس از کاشت مو قابل مشاهده نبوده و حداقل به 6 ماه زمان برای رشد و نمو موها نیاز خواهد بود. در این دوران با مصرف غذاهای حاوی اسیدهای چرب و مواد مغذی می توان به تسریع دوران نقاهت و بهبودی کمک کرده و پس از رشد موها، شاهد موهایی سالم و درخشان بود.

همیشه مصرف مواد طبیعی بهتر از مصرف انواع مکمل ها است ولی در بیمارانی که بدن آنها کمبود ویتامین دارد، مصرف مکمل هم می تواند گزینه ای مناسب برای جبران کمبود مواد مغذی در بدن باشد. رژیم غذایی کامل شامل مصرف ویتامین ها، مواد مغذی و معدنی زیر است:

 1. - ویتامین B
 2. - ویتامین E
 3. - ویتامین C
 4. - ویتامین A
 5. - کلسیم
 6. - آهن
 7. - منیزیم
 8. - پروتئین
 9. - زینک

البته انواع مختلفی از غذاهای دریایی را هم می توان به این لیست اضافه کرد؛ ماهی و دیگر غذاهای دریایی سرشار از مواد غذایی مفید برای رشد موها هستند.

ماهی حاوی چندین روغن طبیعی است که باعث استحکام فولیکول های مو می شود. در ادامه به بررسی خواص چند نمونه از ویتامین ها و مکمل ها می پردازیم:

ویتامین B : متخصص ها پیشنهاد می دهند که بیمار بعد از کاشت مو، باید از مجموعه ای از ویتامین های B مثل B6 ، B7 ( بیوتین ) و B12 استفاده نماید.

ویتامین B، نقش مهمی در ساختار و رشد موها دارد. بیماری که قبل از کاشت مو هم از ویتامین B استفاده کرده باشد، با مشکلاتی مثل لخته شدن خون در حین کاشت مو مواجه نخواهد شد. غذاهایی که حاوی ویتامین B هستند، عبارتند از:

 1. - مرغ
 2. - گوشت
 3. - موز
 4. - آووکادو
 5. - برنج قهوه ای
 6. - تخم مرغ

زینک : کمبود زینک می تواند باعث ریزش شدید موها بشود و مصرف زینک بعد از کاشت مو بسیار مهم است. زینک نقش مهمی در بهبود بافت های بدن، تولید کلاژن، تکثیر سلول ها، تنظیم هورمون های بدن، جذب ویتامین ها و سایر مواد معدنی دارد. غذاهایی که حاوی زینک هستند، عبارتند از:

 1. - اسفناج
 2. - صدف خوراکی
 3. - گوشت گاو

ویتامین E : نمی توان از " نقش ویتامین E در سلامت و افزایش رشد مو " غافل شد، این ویتامین نوعی آنتی اکسیدانت است که به بهبود پوست آسیب دیده کمک می کند و حتی می تواند اسکارهای ناشی از کاشت مو را هم در سر بیمار بطور کامل برطرف نماید.
حتی متخصص ها توصیه می کنند که از روغن ویتامین E بر روی نقاطی از پوست سر استفاده کنید که فولیکول های مو استخراج شده اند و همچنین در نقاطی که کاشت مو انجام شده است. روغن ویتامین E به بهبود فولیکول های آسیب دیده در هنگام کاشت مو کمک می کند. غذاهایی که حاوی ویتامین E هستند، عبارتند از:

 1. - بادام
 2. - تخم آفتاب گردان
 3. - روغن زیتون

ویتامین C : کلاژن در بهبود زخم های ناشی از پیوند موی طبیعی نقش زیادی ایفا می کند. ویتامین C با خاصیت آنتی اکسیدانی خود باعث افزایش تولید کلاژن شده و باعث تسریع روند ترمیم مو خواهد شد.

همچنین یکی از مواردی که بر رنگ مو و ریزش آنها تاثیرگذار است، استرس اکسیداتیو می باشد. ویتامین C با این عامل مقابله کرده و از این جهت نیز برای سلامت موها مفید می باشد.

ویتامین C را می توانید در انواع میوه های دانه دار، کلم بروکلی، کیوی و مرکبات یافت نمایید.

ویتامین A : هرگاه قصد رشد و نمو سلول های بدن را دارید، از ویتامین A استفاده نمایید. مصرف ویتامین A پس از کاشت مو، بر رشد موهای کاشته شده اثر می گذارد.

مصرف ویتامین A به تولید سبوم در بدن نیز کمک خواهد کرد.

سبوم در بدن ماده ای است که به بافت چربی شبیه بوده و باعث جلوگیری از خشکی پوست سر می شود. زیرا هر چه پوست سر خشک تر باشد، خارش در آن ناحیه بیشتر شده و فولیکول ها آسیب بیشتری می بینند.

برخی از مواد غذایی شامل ویتامین A، هویج، سیب زمینی شیرین، کلم، اسفناج، گوشت گاو و کدو تنبل می باشند.

همچنین مواد غذایی دارای کلسیم، روی، منیزیم و آهن برای سلامت عمومی بدن افراد مفید بوده و موجب تقویت فولیکول های مو خواهند شد.

پروتئین: مو بطور عمده از پروتئین تشکیل شده است بنابراین برای تقویت و رشد موهای کاشته شده باید از مواد سرشار از پروتئین نظیر مرغ، ماهی، تخم مرغ، آجیل خام، شیر و پنیر استفاده نمایید.

امگا 3 : پس از انجام بسیاری از عمل ها، پزشکان برای بهبودی سریعتر بیمار خود به استفاده از مواد دارای اسیدهای چرب توصیه می کنند. این مواد بر روند کلی درمان کاشت مو و عملکردها بدن موثر بوده و آنها را تحت الشعاع قرار می دهند.

از مواد غذایی دارای اسید چرب می توان به انواع ماهی از جمله ماهی خلالی، شاه ماهی، ماهی قزل آلا، دانه کتان، گردو و یا آووکادو اشاره نمود.

آهن : یکی از دلایل طاسی و کم پشت بودن موها قبل از انجام پیوند موی طبیعی، کمبود آهن و روی می باشد. بنابراین آهن برای تراکم بیشتر موها مفید می باشد.

آهن به انتقال اکسیژن و مواد مغذی به فولیکول ها کمک کرده، موجب تقویت بافت مو شده، مدت زمان لازم برای استراحت را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

برای افزایش آهن بدن خود می توانید از اسفناج، لوبیا، گوشت گاو، گوشت گوساله و صدف استفاده نمایید.

برای استفاده و بهره مندی از تمامی مواد غذایی نام برده شده، نیاز به یک رژیم غذایی بوده که تمرکز آن بیشتر بر سبزیجات و میوه های تازه، روغن زیتون و انواع گوشت سفید  باشد.

با دنبال کردن رژیم غذایی می توانید به خوبی مواد مصرفی در طول هفته را مدیریت کرده و نیاز های بدن خود را برطرف نمایید.

غذاهایی که بیمار نباید بعد از کاشت مو مصرف کند

بی توجهی به رژیم غذایی می تواند تمام زحمات متخصص را به هدر بدهد، پس لازم است بیمار اطلاعات زیادی در این زمینه بدست بیاورد. رژیم غذایی که فاقد مود مغذی باشد، تاثیر منفی در روند رشد مجدد موها بعد از کاشت مو می گذارد.

تغییر در عادات غذایی، بهترین راه حل برای بیمارانی است که به رژیم غذایی خود توجه کافی ندارند ولی اگر بیماری نتواند این تغییر را زندگی خود بوجود بیاورد، می تواند از مواد غذایی که فاقد مواد مغذی هستند و یا حاوی مقدار زیادی از قند و شکر هستند، جلوگیری کند.

بیمارانی که اقدام به کاشت مو کرده اند، نباید از غذاهای فست فود استفاده کنند و از مصرف نوشیدنی های که حاوی مواد قندی هستند هم باید خودداری کنند.

بجز مواد قندی و چربی های مضر، مواد غذایی و نوشیدنی های دیگری نیز وجود دارد که باید از مصرف آنها پس از کاشت مو امتناع کرد. از جمله این مواد الکل، قهوه و غذاهای فرآوری شده می باشند که در زیر درباره تاثیر هر یک بر مو توضیحاتی داده شده است.

غذاهای بیش از حد چرب

غذاهای چرب علاوه بر تاثیرگذاری بر سلامت عمومی بدن و ایجاد مشکلات قلبی عروقی، بر سلامت مو نیز تاثیر می گذارند. غذاهای چرب به خصوص فست فودها باید از دوران بهبودی و نقاهت مراجعه کننده حذف شده و غذاهای سالم جایگزین این غذاها شوند.

غذاهای فرآوری شده

مواد غذایی فرآوری و بسته بندی شده مانند انواع کلوچه، کیک، چیپس، شکلات و غیره موجب بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان شده و به دلیل پایین بودن ارزش غذایی،  به میزان زیادی بر سلامت موها اثر می گذارند.

در صورت مصرف اینگونه مواد غذایی بهتر است آنها را کنار گذاشته و در مصرف آنها پرهیز نمایید.

البته ایجاد این تغییرات در رژیم غذایی روزانه کار سختی است ولی بیمار باید در نظر داشته باشد که با این کارها می تواند به اهداف خود از کاشت مو راحت تر برسد و شاهد رشد حجم زیادی از موها هم خواهد بود. غذاهای فرآوری شده بجز کالری زیادی که دارند، هیچ فایده دیگری برای بدن بیمار ندارند.

غذاهایی که بیمار باید بعد از کاشت مو مصرف کند

برای اینکه بیمار شاهد نتایج رضایت بخش بعد از کاشت مو باشد، می تواند مواد غذایی مصرف کند که سرشار از ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی باشد.

بهترین " تغذیه بعد از کاشت مو " ، شامل سبزی های سبز رنگ مثل اسفناج، بروکلی و همچنین انواع مختلفی از فلفل ها و گوجه ها می شود. مصرف انواع مغزها و حبوباتی مثل عدس، لوبیا و نخود هم سلامت فولیکول های کاشته شده را تضمین می کند.

تاثیر رژیم غذایی بر دوره شوک کاشت مو

بعد از کاشت موی طبیعی، مرحله ای به نام شوک موها وجود دارد که حجم زیادی از موها و یا تمام موهایی که روی سر بیمار رشد کرده اند یک دفعه می ریزند؛ دوره شوک موها معمولا در دو ماهه اول کاشت مو رخ می دهد.

اگرچه عواملی نظیر استعمال دخانیات و استرس می تواند بر میزان ریزش موها در این دوره تاثیر مستقیم و منفی بگذارد اما این مرحله، از مراحل درمان پس از کاشت مو بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت و تنها با انجام دستورالعمل های توصیه شده می توان از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد.

یک رژیم غذایی مغذی می تواند اثرات این دوره را کاهش بدهد و یا در بعضی از موارد از ریختن کامل موها هم جلوگیری کند.

رژیم غذایی مناسب این دوره باید حاوی آهن و زینک باشد که برای تولید فولیکول های سالم بسیار ضروری هستند. بخش مهم دیگر در رژیم غذایی سالم، نوشیدن آب است.

همچنین برای کاهش اثرات شوک، می توانید قبل از شروع ترمیم موی طبیعی، ماینوکسیدیل مصرف نمایید.

بهتر است روزانه 8 لیوان آب مصرف کنید تا فولیکول های موهایتان همیشه سالم بمانند، فشار خون شما منظم شود و از ریزش موها به دلیل خشکی کف سر جلوگیری شود.

مشاوره کاشت مو در " کلینیک کاشت مو رز " :

شما همراهان عزیز می توانید برای مشاوره بیشتر در زمینه کاشت مو ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

قیمت جراحی بینی در کلینیک پوست و مو رز

February 19, 2020 by rozclinic  

قیمت جراحی بینی در کلینیک پوست و مو رز

قیمت جراحی بینی

عمل جراحی بینی یا به اصطلاح پزشکی "رینوپلاستی" باعث هماهنگی بیشتر بین اجزای صورت می شود زیرا تمام نواقص ظاهری بینی را به خوبی بر طرف می سازد. رینوپلاستی باعث بهبود فرآیند تنفس در بیمار هم می شود زیرا ساختار بینی را به درست ترین شکل اصلاح می کند.

مقاله امروز " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" به قیمت جراحی بینی اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد فاکتورهایی که قیمت نهایی عمل جراحی بینی را تعیین می کنند، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

 

قیمت جراحی بینی

 

قیمت جراحی بینی چگونه تعیین می شود؟

قیمت جراحی بینی در هر کلینیکی بسیار متفاوت است. البته فرم بینی بیمار و شرایط ظاهری او هم تاثیر زیادی در تعیین قیمت نهایی جراحی بینی می گذارد.

قیمت عمل بینی با فاکتورهای زیر تعیین می شود:

 1. هزینه بیهوشی
 2. هزینه امکاناتی که در بیمارستان یا در حین جراحی در اختیار بیمار قرار داده می شود
 3. فرم بینی بیمار (استخوانی/ گوشتی)
 4. آزمایشات پزشکی
 5. لباس بیمار
 6. تجویز دارو
 7. دستمزد جراح
 8. سابقه کلینیک

 

جراحی بینی

 

البته فاکتورهای دیگری هم می تواند در تعیین قیمت عمل بینی نقش مهمی داشته باشد مثل:

 1. مهارت جراح بینی: میزان مهارت و سوابق جراحی پزشک شما و همچنین میزان وقتی که برای عمل بینی شما صرف می کنند، نقش مهمی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد.
 2. نوع عمل : عمل های بینی که پیچیده تر باشد، نیاز به زمان بیشتری دارد و در نتیجه هزینه نهایی آن هم بالاتر می رود.
 3. موقعیت مکانی کلینیکذ: مکانی که کلینیک پوست و مو در آن واقع شده است و جراح در آن مکان اقدام به جراحی بینی شما می کند، هم هم می تواند در بعضی از موارد جزو فاکتورهای موثر در قیمت جراحی بینی باشد.

شما باید جراحی را برای عمل بینی خود انتخاب کنید که با تجربه و با مهارت باشد و با او احساس راحتی کنید.

 

هزینه دومین جراحی بینی یا جراحی ثانویه

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بر روی قیمت کلی عمل بینی تاثیر می گذارد، بررسی بینی بیمار جهت جراحی مجدد است. بعد از جراحی، بینی تورم زیادی دارد و شکل نهایی بینی، بدرستی مشخص نیست.

در طول زمان که تورم بینی کاهش می یابد، نیاز به جراحی دوم توسط پزشک تشخیص داده می شود. دومین عمل بینی می تواند به بیمار کمک کند تا رضایت بیشتری از عمل داشته باشد. تقریبا 15 درصد از عمل های رینوپلاستی نیاز به جراحی مجدد دارند.

البته در صورتی نیاز به جراحی ثانویه مطرح می شود که بینی بیمار از نظر ظاهری هنوز دچار مشکلاتی باشد و یا از لحاظ تنفسی دچار مشکلاتی ست. جراحی ثانویه، حدودا 1 سال بعد از جراحی اول انجام می شود و نباید در این مورد زیاد عجله کرد.

 

آیا بیمه سلامت هزینه جراحی بینی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟

همانطور که می دانید، عمل بینی با دو هدف انجام می شود؛ زیبایی بینی و درمان پولیپ و سایر مشکلات. بیمه سلامت، هزینه عمل را در بیمارانی که به قصد زیبایی و بهبود شکل ظاهری بینی خود اقدام به جراحی بینی می کنند را پرداخت نمی کند ولی در مواردی که بیمار مشکلاتی مثل پولیپ، انحراف بینی و یا تنگی نفس و غیره را داشته باشد، بیمه سلامت هزینه آن را پرداخت می کند.

البته بیمار برای پرداخت هزینه توسط بیمه سلامت، به تاییدیه پزشک نیاز دارد.

 

انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی

رینوپلاستی یکی از پیچیده ترین و سخت ترین عمل های زیبایی است و اگر چیزی اشتباه شود و یا بیمار از نتیجه نهایی عمل بینی خود راضی نباشد، اعتبار پزشک به خطر می افتد.

شما نباید پزشک را براساس قیمت عمل بینی انتخاب کنید و دلیل اصلی انتخاب یک پزشک، باید میزان مهارت هایش باشد نه هزینه عمل هایی که انجام می دهد. برای انتخاب جراح مقداری وقت بگذارید، از بیماران قبلی پزشک سوال بپرسید و حتی نمونه کارها را به دقت بررسی کنید.

هر چه جراح مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، قطعا هزینه جراحی بینی هم بیشتر می شود.

 

سوالات بیماران در مورد قیمت جراحی بینی

چه زمانی می توان در مورد هزینه عمل جراحی بینی با پزشک صحبت کرد؟

بیمار می تواند در جلسه مشاوره، در مورد هزینه جراحی بینی مستقیما با پزشک خود صحبت کند.

کدام پزشک بهترین گزینه برای جراحی بینی است؟

متخصص عمل بینی، تخصص زیادی در زمینه عمل بینی دارد و بهترین گزینه محسوب می شود. همیشه به مدرک پزشک توجه کنید و به دنبال کسی باشی که سابقه چندین ساله در زمینه عمل بینی دارد و همچنین اکثر بیماران از کار وی رضایت کاملی دارند.

 در مورد نقشی که امکانات جراحی و مکان عمل بر روی قیمت جراحی بینی دارد توضیح بدهید؟

بسیاری از دکترها جراحی بینی را در بیمارستان ها انجام می دهند. رتبه و اعتبار بیمارستان هم روی هزینه جراحی بینی تاثیر دارد. بعضی از بیمارستان ها، امکانات بهتری دارند و وسایل با کیفیت تری را در حین جراحی بینی در اختیار جراح قرار می دهند.

اعتبار بیمارستان، موقعیت مکانی آن و تکنولوژی و بروز بودن وسایل جراحی، بخشی از هزینه عمل بینی محسوب می شوند. در واقع، هزینه هر امکاناتی که بیمارستان در اختیار شما قرار می دهد را باید پرداخت کنید و بیشتر بیمارها برای راحتی، آسایش و در اختیار داشتن امکانات بیشتر، حاضر هستند پول بیشتری را پرداخت کنند.

معمولا بیمارانی که در کشورهای دیگر اقدام به عمل بینی خود می کنند، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنند.

در مورد هزینه بیهوشی در عمل بینی توضیح بدهید؟

در حین عمل بینی از دو روش برای تسکین درد بیمار استفاده می شود؛ بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با سدیشن وریدی ( آرامش بخشی که در بدن بیمار تزریق می شود ).

نوع بیهوشی بر روی هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد. بی هوشی یکی از مهم ترین جنبه های عمل بینی است و نباید در این مورد، سهل انگاری کرد. هزینه ی بیهوشی بخشی از هزینه کلی بیمارستان محسوب می شود.

 

قیمت جراحی بینی در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"

قیمت جراحی بینی در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز " بستگی به نوع بینی، حجم کار، هزینه کلینیک پوست و مو و تخصص و مهارت پزشک دارد.

" کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات جراحی بینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت عمل بینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

لیزر موهای زائد بیکینی و مراقبت بعد از لیزر بیکینی

February 19, 2020 by rozclinic  

لیزر موهای زائد بیکینی و مراقبت بعد از لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

منظور از لیزر موهای زائد بیکینی چیست ؟ مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به لیزر موهای زائد بیکینی اختصاص دارد. با ما همراه باشید تا در مورد فواید، عوارض، مراقبت ها، قیمت لیزر موهای زائد بیکینی و غیره اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.داشتن پوستی صاف و بدون هیچگونه موی زائدی، آرزوی هر فردی است.

لیزر موهای زائد بیکینی راه حلی ست که با کمک آن می توانید در عرض 20 دقیقه از شر موهای زائد خود خلاص شوید. متخصص پوست و مو می تواند در هر جایی از بدن، موهای زائد را از بین ببرد و در عین حال به راحتی شما هم توجه خاصی می کند.

لیزر موهای زائد بیکینی

افراد مختلف همیشه وقت و حوصله کافی را برای اصلاح کردن موهای زائد بدن ندارند. این موضوع می تواند روی لباس پوشیدن و حتی روابط اجتماعی آن ها تاثیر بگذارد. در بعضی از موارد افراد تنها به روش های کوتاه مدت برای از بین بردن موهای زائد بسنده می کنند اما مشکل اینجاست که این روش باید دائما تکرار شوند.

اگر به دنبال یک روش بلند مدت برای خداحافظی با موهای زائد هستید، لیزر می تواند انتخاب مناسبی برای شما تلقی شود. انتخابی که دیگر شما را از اصلاح دائمی موهای زائد بدن، نجات خواهد داد.

بعد از لیزر موهای زائد بیکینی، سطح پوست شما کاملا نرم و یکدست می شود و می توانید احساس اعتماد به نفس بیشتری کنید و زندگی شادتری را تجربه کنید. با وجود لیزر، دیگر احتیاجی به شیو، وکس، کرم های مو بر، تیغ و ژیلت ندارید.

توجه داشته باشید که رنگ پوست و رنگ مو، تاثیر بسیار زیادی در فرآینده استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد دارند. لیزر اساسا قرار است در رنگندانه مو(و نه رنگدانه پوست) جذب شود. لیزر باید به فولیکول ما آسیب برساند و هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نکند.

افرادی که دارای پوست روشن  و موی سیاه هستند، می‌ توانند مطمئن باشند که لیزر توسط رنگدانه مو جذب می شود و تاثیری روی پوست نمی گذارد.  پوست تیره اما ممکن است واکنش هایی با لیزر نشان بدهد و آسیب ببیند.

وقتی کنتراست بین رنگ مو و پوست وجود ندارد، ریسک استفاده از لیزر زیاد می شود. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی، لیزر موهای زائد برای پوست های سیاه نیز ممکن شده و در مورد مو های روشن نیز، پیشرفت هایی در حال رخ دادن است اما به طور کلی برای رسیدن به بهترین نتیجه، فعلا پوست سفید و موی سیاه بهترین گزینه ها به شمار می روند.

چه مقدار از موهای زائد بیکینی بعد از جلسات لیزر موهای زائد از سطح پوست جدا می شود؟

مقدار موی زائدی که بعد از هر جلسه از ناحیه بیکینی جدا می شود، می تواند در هر بیماری متفاوت باشد. موهای بیکینی در سه مرحله رشد می کنند و لیزر موهای زائد بیکینی باعث می شود تا از رشد مجدد موها جلوگیری بشود.

لیزر موهای زائد

 

اگر موها در مرحله درستی از رشد خود قرار داشته باشند، بعد از لیزر موهای زائد از تعداد این موها بطور دائمی کاسته می شود و هیچ وقت رشد نمی کنند.

بعضی از موها به راحتی از فولیکول جدا می شوند و سپس ریزش می کنند ولی بعضی از موها می توانند به رشد خود ادامه بدهند و در هفته های بعد از سطح پوست جدا بشوند.

بعضی از متخصص ها پیشنهاد می کنند که لیزر موهای زائد بصورت 6 هفته درمیان می تواند نتتایج خوبی را برای بیمار به دنبال داشته باشد زیرا در طی این مدت، موها در مرحله خوبی از رشد قرار می گیرند و با کمک لیزر، از تعداد آنها کاسته می شود.

در طی هر جلسه، تقریبا 20 درصد از موها از سطح پوست بطور دائم جدا می شود. اگر بیماری بعد از هر جلسه لیزر موهای زاید، متوجه تغییر خاصی در تعداد موهای زائد بیکینی نشود،

به احتمال زیاد یا مدت زمان لیزر برای این ناحیه بسیار کوتاه بوده است و یا دستگاه لیزر بدرستی تنظیم نشده است. موهای این قسمت از بدن، سیاه تر و ضخیم تر از سایر بخش هاست و مطمئنا لیزر این ناحیه، نتایج بهتر و سریع تری را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

در فرآیند لیزر موهای زائد بدن، معمولا به فرد چشم بند داده می شوند تا کوچک ترین خطری برای چشم های او به وجود نیاید. به طور کلی چشم ها تنها اعضای بدن هستند که نمی تواند در نزدیکی آن ها از لیزر برای موهای زائد استفاده کرد.

ابتدا مو های ناحیه ای که لیزر قرار است بر روی آن صورت بگیرد، باید کاملا کوتاه شوند. سپس برای محافظت از پوست، از ژل سرد و یا نوعی دستگاه خنک کننده استفاده می شود. این کار علاوه بر محافظت از پوست و کاهش درد، در نتایج نهایی لیزر نیز تاثیر خوبی می گذارد. پس از این مرحله، نوبت به تست لیزر می رسد.

این کار برای چک کردن واکنش احتمالی بدن صورت می گیرد. اگر نتیجه تست بعد از ارسال اولین پالس ایده آل بود، فرآیند اصلی مرحله به مرحله آغاز می شود و لیزر با عبور از پوست، جذب رنگدانه فولیکول ها می شود و تولید مو را متوقف می کند. بلافاصله پس از انجام کار، یخ و بعضی از کرم های ضد تورم مورد استفاده قرار می گیرند.

لیزر موهای زائد بیکینی در چند جلسه انجام می شود؟

هر فردی نتیجه متفاوتی از لیزر موهای زائد بیکینی می گیرد و تعداد جلسات مورد نیاز هم کاملا بستگی به وضعیت موهای زائد بیکینی دارد. لیزر موهای زاید بیکینی حداقل در 6 جلسه انجام می شود. یهتر است بیمار بعد از هر جلسه لیزر به نتایج حاصل از آن، توجه و دقت کافی داشته باشد.

اینکه لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام شود، به عوامل مختلف و متعدد بستگی دارد. جنسیت، سن، مدل مو و الگوی رشد مو در این زمینه کاملا موثر هستند. علاوه بر این، نقطه ای از بدن که برای این کار انتخاب میشود و نوع دستگاهی که کار لیزر را انجام می دهد نیز تعیین خواهند کرد که لیزر موهای زائد بیکینی باید در چند جلسه صورت بگیرند.

مراقبت های قبل از لیزر بیکینی

 1. 3 الی 4 روز قبل از جلسه لیزر، موهای زائد بیکینی را اصلاح کنید. البته بیمار باید در روز/ شب قبل از لیزر نیز اقدام به شیو موهای زائد بیکینی بکند.
 2. از محصولات تمیز کننده و اصلاح کننده فاقد عطر استفاده کنید.
 3. قبل از لیزر بیکینی، از ژل شستشو استفاده کنید.
 4. قبل از لیزر موهای زائد بیکینی، از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید.
 5. از کرم ضدآفتاب استفاده کنید تا اشعه خورشید به پوست شما آسیبی نرساند. بهتر است قبل از انجام لیزر بیکینی، خودتان را در معرض تابش بیش از حد خورشید قرار ندهید تا رنگ پوست شما تغییری نداشته باشد.
 6. استفاده از الکترولیز، موچین‌ ها و یا آرایش بیش از حد صورت، پیش از لیزر موهای زائد توصیه نمی شود. چرا که همه این کارها ممکن است به پوست آسیب برسانند و در نهایت فرآیند را تحت تاثیر قرار بدهند.
 7. بهتر است حداقل دو هفته قبل از فرآیند لیزر موهای زائد، مصرف سیگار و دخانیات را کنار بگذارید تا بدن در شرایط مطلوبی این فرآیند را پشت سر بگذارد.
 8. مصرف آسپرین و داروهای رقیب کننده خون نیز پس از انجام لیزر موهای زائد، توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، پوست نرم تر و مو های بدن کم تر می شوند. شما هم بدون هیچ مشکلی می تواند همه فعالیت های روزانه را به راحتی انجام بدهید. استفاده از بعضی از کرم ها با مشورت و توصیه پزشک، می تواند پس از پایان لیزر، ظاهر بهتری به پوست بدن شما ببخشد.

 1. از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 2. از لمس نقاطی که لیزر انجام داده اید، خودداری کنید.
 3. می توانید از آلوئه ورا برای بهبود وضعیت پوست خود در این ناحیه استفاده کنید.
 4. تا یک هفته از رفتن به سونا خودداری کنید.
 5. از آب ولرم برای شستشوی ناحیه بیکینی استفاده کنید.

عوارض  لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض موقتی و یا دائم لیزر موهای زائد عبارت است از:

 1. تغییر در رنگدانه ها و تغییر رنگ پوست
 2. تاول
 3. جوش
 4. عفونت
 5. تورم
 6. قرمزی پوست
 7. کبودی
 8. اسکار
 9. التهاب فولیکولی

البته اکثر این عوارض موقتی هستند و ظرف چند روز بطور کامل برطرف می شوند.

سوالات بیماران در مورد لیزر موهای زائد

آیا مردها هم می توانند از لیزر موهای زائد برای بیکینی استفاده کنند؟

بله، آقایان هم می توانند برای رفع موهای زائد بیکینی خود از لیزر استفاده کنند؛ البته استفاده از لیزر برای پشت بدن، سینه و شکم در بین آقایان شایع تر است.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد بیکینی هستند؟

افرادی که ناحیه بیکینی آنها دارای موهای تیره و ضخیم باشد، نتیجه بهتری از لیزر موهای زائد بیکینی خود می گیرند. البته موهای ناحیه بیکینی در بیشتر افراد، تیره و ضخیم است و در نتیجه درصد رضایت افراد برای این قسمت از بدن، بیشتر از سایر بخش هاست.

همانطور که گفته شد، بهترین کاندیداها برای انجام این کار، افرادی هستند که موی تیره و پوست روشن دارند. برای افرادی با موهای روشن و پوست تیره، این کار هنوز حساسیت ها و پیچیدگی‌ های زیادی خواهد داشت. پیچیدگی هایی که به نظر می رسد پس از پیشرفت تکنولوژی در گذر زمان، از میان خواهند رفت.

اگر موهای زائد ناحیه بیکینی آزارتان می دهد و از اصلاح مداوم و کارهایی مثل وکس خسته شده اید، لیزر موهای زائد انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

آیا افراد نوجوان هم می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؟

بله، افراد نوجوان هیچ فرقی با افراد بالغ ندارند و لیزر موهای زائد، عوارض خاصی را برای آنها ایجاد نمی کند. البته در بعضی از کلینیک ها، اجازه والدین هم لازم است.

 آیا لیزر موهای زائد بیکینی درد دارد؟

لیزر موهای زائد بیکینی به اندازه اپیلاسیون و و یا وکس درد ندارد. مقدار دردی که در طول لیزر موهای زاید بیکینی احساس می کنید، بستگی به میزان تحمل شما دارد.

درد لیزر موهای زائد بیکینی قابل تحمل است. اگر آستانه تحمل شما کم باشد، متخصص می تواند از کرم بی حسی برای نقاط بیکینی استفاده کند.

اکثر دستگاه های لیزر دارای سیستم های پیشرفته خنک کننده سطح پوست هستند که هم درد را کاهش می دهد و هم دمای سطح پوست را معتدل می کند.

حس کردن میزان درد در بدن هر فرد متفاوت به نظر می رسد. ممکن است افرادی درد را احساس کنند و افراد دیگری این فرآیند را بدون کوچک ترین دردی پشت سر بگذارند. پس همه چیز به خود فرد بستگی دارد اما در یک روند کلی، در طول این فرآیند درد به وجود نخواهد آمد.

فیلم لیزر موهای زائد بیکینی

جهت مشاهده فیلم لیزر موهای زاید کلینیک پوست و مو رز بر روی این لینک کلیک نمایید.

 هزینه لیزر موهای زاید بیکینی

هزینه لیزر موهای زائدد بیکینی بستگی به مقدار مویی دارد که با کمک لیزر از سطح پوست جدا می شود. البته هزینه لیزر موهای زاید بستگی به نوع دستگاه لیزر، ناحیه بدن و تعداد جلسات هم دارد.

هزینه لیزر موهای زاید بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می شود:

 1. تجربه و مهارت متخصص پوست و مو
 2. مدت زمانی که کلینیک شروع به کار کرده است
 3. نوع و کیفیت دستگاه لیزری که برای رفع موهای زائد استفاده می شود
 4. مراقبت هایی که از بیمار انجام می شود
 5. مکانی که لیزر موهای زائد انجام می شود

کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات لیزر موهای زائد بیکینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد بیکینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

جلسات لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو

February 18, 2020 by rozclinic  

جلسات لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو

جلسات لیزر موهای زائد

نظرات زیادی در مورد تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد وجود دارد. لیز موهای زائد تا زمانی ادامه پیدا می کند که هیچ مویی در روی بدن باقی نماند.

رها شدن از اصلاح مداوم موهای زائد بدن و تجربه نه چندان خوشایند روزهای بعد از اصلاح، برای بسیاری از افراد به رویا شباهت دارد. این رویا اما با لیزر موهای زائد، دست یافتنی خواهد شد.

جلسات لیزر موهای زائد

با این حال قبل از اینکه چنین تصمیمی بگیرید و چنین کاری انجام بدهید، باید تحقیقات لازم را پشت سر بگذارید و اطلاعات کافی را در مورد لیزر موهای زائد بدن به دست بیاورید. توجه داشته باشید که همه افراد نمی‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنند و این روش اساسا برای هر کسی کاربرد ندارد.

علاوه بر این، لیزر موهای زائد یک فعالیت کاملا ارزان به شمار نمی رود و ممکن است به چندین جلسه برای کامل شدن لیزر نیاز داشته باشید. با این همه انجام چنین کاری، دیگر شما را از اصلاح دائمی موهای زائد، نجات خواهد داد.

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به جلسات لیزر موهای زائد اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد، فاصله بین این جلسات و سایر نکات مربوط به آن اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

چرا لیزر موهای زائد به جلسات متعددی نیاز دارد؟

موهای زائد، چرخه ی رشد مخصوص به خود را دارند و لیزر، رنگدانه های سیاه رنگ را در بین فولیکول های مویی که در چرخه رشد خود قرار دارند را مورد هدف خود قرار می دهد. ممکن است 80 درصد از فولیکول ها در مرحله رشد خود باشند.

فولیکول هایی که تحت تاثیر لیزر قرار نمی گیرند، چند روز بعد دوباره روی سطح پوست رشد می کنند ولی در این مورد نباید نگران باشید زیرا لیزر در جلسات بعدی، این فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهد. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد هم بین 4 الی 6 هفته است.

در نتیجه اگر شما تنها یک بار برای از بین بردن موهای زائد لیزر انجام بدهید، در نهایت به نتایج مطلوب دست پیدا نمی کنید. چرا که همه فولیکول ها در همان تجربه اول، از بین نمی روند.

البته حتی در یک بار تجربه لیزر نیز، شما متوجه تغییراتی در روند رشد موهای زائد خواهید شد و بخشی از این موها دیگر رشد نخواهند کرد اما کامل شده این فرآیند، نهایتا 10 تا 12 جلسه نیاز خواهد داشت.

در هر جلسه، رنگدانه های بیشتری مورد هدف قرار می گیرند و سرانجام،؛ شما به نتیجه مطلوب و مدنظر خودتان از لیزر موهای زائد می رسید.

برای از بین بردن همه این مو ها در یک منطقه خاص از بدن، چاره ای به جز حضور در جلسه های متعدد وجود ندارد. چرا که نابودی همه رنگدانه ها و فولیکول ها به یکباره ممکن نخواهد شد.

لیزر موهای زائد

به مرور زمان و در طی جلسات منظم، تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند، کاهش می یابد. البته توجه کنید که لیزر روشی دائمی برای کاهش موهای زائد بدن است.

نمی توان به طور قطعی گفت که برای هر قسمت از بدن، به چند جلسه لیزر نیاز دارید زیرا ساختار بدن، موها، رنگ پوست شما با دیگران متفاوت است و همچنین هورمون هایی که در بدن شما باعث رشد موهای زائد می شوند هم خاص هستند و در نتیجه تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای هر فرد، متفاوت از دیگران است.

بدن شما بسیار پیچیده است و دائم در حال تغییر است. ممکن است هورمون های شما در طول زندگی، تغییر کنند و حتی باعث افزایش رشد موهایتان هم بشوند.

بعضی از بیماران با گذشت یک سال، باز هم شاهد رشد موهای زائد خود هستند و لازم است هر سال لیزر موهای زائد را انجام بدهند تا به نتایج رضایت بخشی برسند.

 سوالاتی که می توانید قبل از انجام لیزر موهای زائد از پزشکتان بپرسید:

 1. به چند جلسه لیزر احتیاج دارم؟
 2. از چه دستگاهی برای لیزر استفاده می کنید؟
 3. آیا امکان دارد ابتدا لیزر را بر روی نقطه ای از بدنم تست کنید؟
 4. بین هر جلسه از لیزر، چند روز باید فاصله باشد؟
 5. ایا ضمانتی برای نتایج رضایت بخش وجود دارد؟
 6. هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

 1. 24 ساعت قبل از لیزر، از مصرف کافئین خودداری کنید.
 2. قبل از لیزر موهای زائد،  بدنتان را برنزه نکنید.
 3. موهای زائد را با ریشه جدا نکنید.
 4. روز قبل از لیزر، موهایتان را حتما شیو کنید و با پوستی تمیز برای لیزر آماده شوید.
 5. 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز کنید.
 6. قبل از آمدن به کلینیک برای لیزر موهای زائد، دوش بگیرید و پوستی کاملا پاک شده از لوسیون ها، کرم ها، روغن ها و همه ترکیبات دیگر داشته باشید.
 7. حداقل تا دو هفته پیش از لیزر، نباید در نقطه انجام لیزر موهای زائد در بدن، فیلر و یا بوتاکس تزریق کرده باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 1. 6 هفته بعد از لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز کنید.
 2. مطمئن باشید که بخشی از موهای زائد بدن شما، ریزش خواهد کرد.
 3. مواجه شدن با کمی قرمزی و یا ورم در نقطه ای که لیزر موهای زائد روی آن انجام شده طبیعی است. پس دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. تنها کافی است کمی صبر کنید تا این علائم به حداقل برساند و به مرور زمان از بین بروند.
 4. بهتر است نقطه ای که لیزر موی زائد روی آن صورت گرفته، در معرض حرارت شدید یا تابش مستقیم اشعه خورشید قرار نگیرد. رفتن به سونا و وان آب داغ حداقل تا یک روز پس از لیزر اصلا توصیه نمی شود.
 5. پیروی دقیق از دستورالعمل هایی که پزشک پس از لیزر موهای زائد به شما خواهد داد، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مرحله داروهایی نیز ممکن است برای شما تجویز شود. نکته مهم دیگر این است که در این بازه زمانی نباید به هیچ وجه به خود درمانی روی بیاورید. مصرف هر دارویی در روزهای بعد از انجام لیزر، منوط به نظر پزشک خواهد بود.
 6. حداقل تا 14 روز پس از انجام لیزر موهای زائد، در آن نقطه از بدن که لیزر روی آن صورت گرفته، نباید تزریق ژل و بوتاکس انجام شود. در این صورت عملا همه نتایج لیزر موهای زائد، بی حاصل خواهد بود.

نحوه ریختن موها بعد از لیزر موهای زائد

بعد از انجام لیزر، موهایی که مورد هدف لیزر قرار گرفته اند، دوباره روی سطح پوست رشد می کنند ولی بعد از 10 الی 14 روز موهای زائد به مرحله ریزش نزدیک می شوند و شروع به افتادن می کنند.

در این زمان می توانید در حمام با استفاده از یک کیسه یا لیف، به آرامی موها را از روی سطح پوستتان پاک کنید.

نکته ای که باید توجه کنید این است که بعد از لیزر، نباید از وکس و اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید، زیرا قرار است این موها به طور طبیعی بریزند.

اگر در حین ریزش، بعضی از موها همچنان مقاوم هستند و نمی ریزند، باید در جلسات بعدی مورد هدف لیزر قرار بگیرند.

البته شما می توانید موهای باقی مانده را شیو کنید ولی از روش هایی که باعث از بین بردن ریشه موها می شود مثل وکس و غیره نباید استفاده کنید.

مراحل مختلف رشد موهای زائد و ارتباط آن با میزان تاثیر لیزر

چرخه ی رشد موهای زائد بستگی به محل قرار گیری آنها در بدن دارد. هر یک از موهای زائد بدن شما سه مرحله را پشت سر می گذراند؛ این مراحل عبارتند از:

 1. آناژن (مرحله رشد)
 2. کاتاژن (مرحله انتقال)
 3. تلوژن (مرحله استراحت)

یکی از خصوصیات لیزر موهای زائد این است که تنها زمانی موثر واقع خواهد شد که موهای زائد در یکی از این سه مرحله قرار داشته باشند.

مو در مراحل کاتاژن و تلوژن، به ترتیب حدودا 2 هفته و 3 ماه ماندگار است و مرحله آناژن حدودا 2 الی 3 سال باقی می ماند و گاهی اوقات هم طولانی تر از این زمان؛ این مرحله و مدت ماندگاری آن در هر فردی متفاوت با سایرین است.

معمولا در هر زمانی 75 درصد از موها، در مرحله آناژن قرار دارند. موها در این مرحله از رشد خود به راحتی تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند زیرا فولیکول های مو نور لیزر را جذب خواهند کرد.

در هر جلسه از لیزر، آن دسته از فولیکول موهایی که در جلسه قبل در مرحله آناژن قرار نداشتند، تحت تاثیر لیزر قرار خواهند گرفت.

معمولا متخصص 3 تا 5 جلسه را برای شما برنامه ریزی می کند تا تمام فولیکول های موهای زائد شما تحت تاثیر اشعه لیزر قرار بگیرد.

چه زمانی لیزر بیشترین تاثیر را روی موهای زائد می گذارد؟

لیزر زمانی بیشترین تاثیر را روی موهای زائد می گذارد که بین رنگ پوست و رنگ موها تضاد قابل توجهی وجود داشته باشد؛ مثلا افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و ضخیم هستند، بهترین گزینه محسوب می شوند و می توان شاهد نتایج رضایت بخشی از لیزر برای این دسته از بیماران بود.

در افرادی که پوست آن ها کمی تیره تر است، رنگدانه در لایه بالایی پوست ممکن است واکنش هایی داشته باشد و موجب سوختگی در بدن فرد شود. علاوه بر این اگر موهای شما به صورت طبیعی بلوند و طلایی باشند، لیزر موهای زائد تاثیر به مراتب کم‌ تری نسبت به دیگران برای شما خواهد داشت.

البته امروزه دستگاه هایی نیز وجود دارند که برای موهای روشن و پوست های تیره به کار می‌ روند. پس اهمیت زیادی دارد که قبل از لیزر، با نحوه کار دستگاه ها و ماهیت آن ها کاملا آشنا باشید. با این وجود تضاد میان رنگ پوست و مو، کمک می کند تا نتایج از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر، موثر تر باشند و به مراتب بهتر دیده شوند.

چرا هزینه لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش ها بیشتر است؟

لیزر با توجه به تاثیری که در کاهش موهای زائد می گذارد و همچنین زمان کوتاهی که صرف آن می شود، قطعا هزینه آن نسبت به سایر روش ها بیشتر نیست.

وکس و سایر روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، جدا از هزینه زیادی که صرف آنها می شود، نه تنها نتایج رضایت بخشی را برای فرد به دنبال ندارد، بلکه باعث رویش بیشتر موهای زائد هم می شود زیرا در وکس که موها از ریشه جدا می شوند، جریان خون باعث می شود تا فولیکول های مو تغذیه بشوند و اگر از وکس بارها استفاده بشود، نتیجه ای که برای بیمار به دنبال خواهد داشت، رویش موهایی با ریشه های عمیق و زبر خواهد بود.

خوشبختانه چند جلسه لیزر موهای زائد، شما را از شر موهای زائد بدنتان خلاص خواهد کرد و هزینه آن به توجه به کارایی آن واقعا ارزش دارد.

امیدواریم مقاله جامع " جلسات لیزر موهای زائد " برای شما کاربران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

 هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بستگی به نوع دستگاه لیزر، ناحیه بدن و تعداد جلسات دارد.

موقعیت جغرافیایی نیز روی هزینه های این کار موثر خواهد بود. در واقع به همان نسبت که کلینیک نزدیک تری را برای انجام این کار انتخاب کنید، هزینه های پایین تری برای لیزر موهای زائد خواهید داشت.

با این وجود توجه به یک نکته نیز ضروری به نظر می‌رسد. کلینیک هایی که بیش از حد ارزان هستند و هزینه ای پایین تر از حد استاندارد از شما دریافت می کنند، ممکن است فرآیندی کاملا استاندارد و بهداشتی را برای شما رقم نزنند و در نتیجه همه هزینه ای که برای انجام این کار انجام داده اید را هدر بدهند.

این نکته باید مورد توجه همه آن‌ هایی قرار بگیرد که قصد دارند فرآیند لیزر موهای زائد بدن خود را انجام بدهند.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات لیزر موهای زائد را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد و تعداد جلسات لازم، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

February 18, 2020 by rozclinic  

تفاوت های بین ژل و بوتاکس در کلینیک پوست و مو

تفاوت های بین ژل و بوتاکس

مقاله امروز " کلینیک پوست و مو رز" به تفاوت های بین تزریق ژل و تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد موارد استفاده از ژل و بوتاکس، ماندگاری، عوارض و اثرات جانبی هر یک اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

راه های زیادی برای رفع چین و چروک صورت وجود دارد. در بازار، مارک های متفاوتی از فیلرها بفروش می رسد و اکثر افراد به دنبال فیلرهایی هستند که اثرات ماندگارتری را برای آنها به دنبال داشته باشد.

تفاوت های بین ژل و بوتاکس

در گذشته، ایجاد هر تغییری در صورت با واکنش هایی منفی از سوی دیگران روبرو می شد و یک اقدام سرزنش برانگیز به نظر می رسید اما حالا دیگر در سبک زندگی امروزی، بسیاری از آدم ها به خاطر داشتن شهامت در ایجاد تغییر در خودشان، مورد ستایش نیز قرار می گیرند.

تزریق ژل و یا بوتاکس به صورت امروز به اندازه ای ساده و کم عوارض شده که بسیاری از افراد حتی بیشتر از یک بار دست به چنین کاری می زنند. این روش ها هم امن هستند و هم تاثیر آن ها برای مدت زیادی روی بدن فرد باقی می ماند.

در عمل های زیبایی، «انتخاب‌کردن» از اهمیت بسیار زیاد و غیر قابل انکاری برخوردار است. انتخاب یک عمل درست برای رسیدن به نتیجه مطلوب، انتخاب یک پزشک متبحر برای انجام درست، منطقی و اصولی عمل زیبایی و انتخاب یک متد درست با مشورت پزشک برای گرفتن بهترین نتیجه، همه به یک اندازه برای عمل های زیبایی مهم هستند.

چهره ما همیشه در معرض دید دیگران است و یک اشتباه بزرگ در عمل های زیبایی، می تواند فرد را در معرض انزوا قرار بدهد. در نقطه مقابل اما فردی که به درستی انتخاب می کند، به مراتب اجتماعی تر و با اعتماد به نفس تر از گذشته می شود. این انتخاب در درجه اول، نتیجه «آگاهی» است. پس بهتر است که قبل از انجام هر عمل مربوط به زیبایی، همه ویژگی های آن را به خوبی بشناسیم.

بوتولونیوم توکسین (نوع ای) که بوتاکس نامیده می شود و ژل ها که فیلرهای پوست هستند، هر دو اثرات ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. بیمار می تواند برای رفع چین و چروک از بوتاکس یا ژل استفاده کند ولی بین بوتاکس و ژل تفاوت های زیادی وجود دارد که بیمار باید به آنها در توجه کند.

تفاوت هایی که بسیار محسوس هستند و می توانند روی انتخاب فرد تاثیر بگذارد. اگر قصد انجام بوتاکس و یا تزریق ژل را دارید، ابتدا این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید و سپس در مورد انتخاب یکی از این دو روش، تصمیم بگیرید. این دو روش البته شباهت هایی هم دارند اما ممکن است تفاوت های میان آن ها، تاثیری کلیدی در انتخاب شما ایفا کنند.

 موارد استفاده از ژل و بوتاکس

از ژل و بوتاکس برای رفع انواع خطوط و چین و چروک های صورت استفاده می شود. ژل و بوتاکس روی پوست بیمار تزریق می شوند.

تزریق ژل و تزریق بوتاکس

در یک توضیح کوتاه و ساده، تفاوت بین ژل و بوتاکس در نوع کارکردشان در صورت فرد خلاصه می شود.

بوتاکس فعالیت ماهیچه هایی که باعث شکل گیری خط و خطوط صورت می شوند را کاهش می دهد و ژل، باعث پرتر شدن نواحی خاصی از صورت می شود. در انتخاب میان این دو، باید به یک موضوع کلیدی دقت کرد و آن، نوع چین و چروک های موجود در صورت است.

می توان نتیجه گرفت که بوتاکس برای خطوط پویا روی صورت که زمان نمایش احساسات ظاهر می شوند، موثرتر است. این چین و چروک ها معمولا در حوالی پیشانی و نزدیک ابروها به وجود می آیند.

ژل نیز برای خطوط ایستا و ثابت که در زمان استراحت روی صورت فرد دیده می شوند، مفید خواهد بود. پس قبل از تزریق ژل یا بوتاکس، باید بدانیم که دقیقا می خواهیم از شر چه خطوطی و با چه ویژگی هایی از روی صورت خود خلاص شویم.

تزریق ژل و تزریق بوتاکس کاربردهای متفاوتی دارند که در ادامه در مورد هر کدام، بطور مفصل توضیح می دهیم :

1. تزریق ژل : ژل و سایر فیلرها، چین و چروک های صورت را درمان می کنند. برای رفع خطوط خنده هم از ژل استفاده می شود ولی از ژل بیشتر برای برجسته سازی و حجیم تر کردن لبها و گونه ها استفاده می شود.
گاهی اوقات از ژل برای رفع لاغری دستها و یا کاهش اسکارهای پوست هم استفاده می شود. از ژل برای برجسته سازی نقاط دیگر بدن (مانند سینه ها) استفاده نمی شود.

ژل ها انواع متفاوتی دارند و روی پوست تزریق می شوند. بعضی از ژل ها موقتی هستند و معمولا برای از بین بردن خطوط خنده و داشتن پوستی صاف استفاده می شوند.

مواد تشکیل دهنده ژل ها و میزان ماندگاری آنها:

 1.  کلاژن: تقریبا تا 4 ماه ماندگاری دارد.
 2. اسید هیالورونیک: 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد.
 3.  اسید پلی ال- لاکتیک: 2 سال ماندگاری دارد.

البته ممکن است ژل ها از مواد دیگری هم تشکیل بشوند ولی ما در این مقاله به سه مورد از آنها اشاره کرده ایم.

در این مورد توجه به یک نکته مهم، ضروری به نظر می رسد. اساسا هر فیلر، کار متفاوتی انجام می دهد و تاثیر متفاوتی روی صورت ایفا می کند.

علاوه بر این، زمان ماندگاری ژل با فیلرهای مختلف، متفاوت خواهد بود. برای رسیدن به بهترین نتیجه در تزریق فیلرها، فرد باید ابتدا به خوبی با پزشک مشورت کند و بهترین فیلر را برای خودش در نظر بگیرد.

این فیلر با توجه به کاری که فرد قصد دارد در صورت خود انجام دهد، انتخاب خواهد شد. اگر این انتخاب درست و دقیق صورت بگیرد، فرد بخشی از راه انجام تزریق را به خوبی طی کرده است.

2. تزریق بوتاکس : بوتاکس از باکتری خاصی ساخته می شود که باعث ریلکس شدن ماهیچه ها و عدم انقباض آنها می شود. تقریبا دو دهه است که محصولات بوتاکس در بازار موجود است.

بوتاکس، اختلالات عصبی که باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می شود را درمان می کند. از بوتاکس برای " درمان میگرن " و سایر بیماری ها هم استفاده می شود.

بوتاکس چین و چروک های صورت را که معمولا در اطراف چشم ها، دهان و بین ابروها بوجود می آید را براحتی برطرف می کند. چین و چروک های صورت در اثر افزایش سن عمیق تر هم می شوند.

بوتاکس، مانع انقباض ماهیچه هایی می شود که اطراف این چین و چروک ها وجود دارند. بوتاکس در رفع خطوطی که بخاطر کاهش میزان کلاژن در روی صورت ایجاد می شوند، موثر نخواهد بود. معمولا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، دو هفته بعد از تزریق مشخص می شود.

تاثیر تزریق ژل و تزریق بوتاکس در رفع خطوط و چین و چروک صورت و میزان ماندگاری آنها

آیا تزریق بوتاکس تاثیری در رفع چین و چروک صورت دارد؟

تزریق بوتاکس در اکثر بیماران باعث رفع چین و چروک های صورتشان شده است. معمولا یک هفته بعد از تزریق، بیمار شاهد نتایج آن خواهد بود. عوارض تزریق بوتاکس بسیار کم است و ظرف مدت کوتاهی از بین می رود.

بیمار می تواند بعد از تزریق بوتاکس به کارهای روتین خود بپردازد و نیازی به استراحت ندارد. نتایج حاصل از بوتاکس، 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد و بعد از این مدت، بیمار می تواند برای تزریق مجدد به کلینیک مراجعه کند.

استفاده از بوتاکس، جلوه تازه ای به صورت فرد می بخشد و جوانی را در چهره او احیا می کند اما به طور کلی بوتاکس قرار نیست همه خط و خطوط صورت را از بین ببرد. بعضی از خطوطی که روی گونه ها و یا نقاط دیگری از صورت ظاهر می شوند، با تزریق بوتاکس از بین نمی رود. به این خطوط صورت «خطوط ایستا» گفته می شود.

 تزریق ژل چه تاثیری روی صورت می تواند داشته باشد؟

تزریق ژل هم در رفع خطوط و چین و چروک صورت موثر است؛ تاثیرات ژل ماندگارتر از تاثیرات بوتاکس است. نتایج حاصل از تزریق ژل و میزان ماندگاری آن، بستگی به نوع فیلری دارد که برای صورتتان انتخاب می کنید.

البته در بعضی از موارد، بیمار می تواند هم از ژل استفاده کند و هم از بوتاکس و در این زمینه متخصص می تواند بیمار را راهنمایی کند.

از آن‌ جایی که بوتاکس و ژل از ماده های متفاوتی ساخته شده اند و برای کارکرد های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، ترکیب کردن آن ها با هم برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، مفید و موثر به نظر می رسد.

برای مثال یک نفر می تواند از تزریق بوتاکس برای از بین بردن و محو کردن خطوط بین چشم ها و از ژل برای از بین بردن و محو کردن خطوط اطراف دهان استفاده کند.

در واقع او به جای اینکه خودش را در معرض انتخاب بین این دو قرار داده باشد، از ویژگی های مثبت هر دو به نفع صورت خودش استفاده می کند تا همه مشکلات در صورت یک جا برطرف شوند. این کار می تواند حالت جذاب و متفاوتی به صورت فرد ببخشد و خیال او را از انواع مختلف چین و چروک راحت کند.

عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و تزریق بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس هم مانند هر فرآیند پزشکی دیگر، عوارض و اثرات مخصوص به خود را دارند. اگر قصد تزریق ژل یا بوتاکس را دارید، پزشک را در جریان وضعیت سلامت خود قرار داده و سابقه هر گونه بیماری و یا مصرف داروی خاص را حتما به پزشک اطلاع بدهید. در ادامه به عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل و بوتاکس می پردازیم:

عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای افرادی مناسب است که در وضعیت خوبی از سلامت جسمانی قرار داشته باشند و بخواهند از بوتاکس برای کاهش چین و چروک و خطوط صورت خود استفاده کنند. عوارض و اثرات احتمالی تزریق بوتاکس عبارت است از:

 1. کبودی در نقاط تزریق شده
 2. افتادگی پلک که ممکن است چند هفته طول بکشد تا برطرف بشود
 3. قرمزی و سوزش چشم
 4. سر درد

برای جلوگیری از بروز چنین عوارضی، بیمار نباید از داروها و مواد غذایی که باعث رقیق شدن خون می شود استفاده کند. تزریق بوتاکس برای شما مناسب نیست اگر:

 1. - باردار و یا شیرده هستید
 2. - عملکرد ماهیچه های صورتتان ضعیف است
 3. - مشکلاتی مثل پوست ضخیم و یا اسکارهای عمیق دارید
 4. - بیماری فلج چند گانه (مولتیپل اسکلروز) یا بیماری عصبی- ماهیچه ای دارید

عوارض و اثرات جانبی ژل ها

عوارض و اثرات احتمالی تزریق ژل بیشتر از تزریق بوتاکس است. معمولا تزریق ژل، عوارض خطرناکی را بدنبال ندارد و عوارض موقت آن هم در طی دو هفته برطرف می شود. عوارض موقت ژل عبارت است از:

 1. واکنش آلرژیک
 2. کبودی
 3. عفونت
 4. خارش
 5. بی حسی صورت
 6. قرمزی
 7. اسکار
 8. زخم

در بیشتر بیماران، تورم صورت هم جزو عوارض ناشی از تزریق ژل است. پک های یخ می تواند در کاهش اثر بی حسی و تورم صورت کمک زیادی بکند. برای کاهش ریسک ابتلا به چنین عوارضی، بهتر است قبل از تزریق ژل از بیمار تست حساسیت گرفته شود. برای تزریق ژل هم بیمار باید از نظر جسمانی سالم باشد و سیگار هم نکشد.

هزینه تزریق ژل و تزریق بوتاکس

هزینه تزریق ژل و هزینه تزریق بوتاکس بستگی به نوع ژل/ بوتاکس و نقاط تزریق شده دارد.

فرد بسته به نوع فیلری که انتخاب می کند یا بسته به میزان تزریق بوتاکس به صورت خود، برای این کار هزینه می پردازد.در مجموع یک رقم ثابت و مشخص برای چنین کاری وجود ندارد و همه چیز به انتخاب خود بیمار بستگی خواهد داشت.

البته که انتخاب یک کلینیک استاندارد و یک پزشک مجرب، موجب می شود هر هزینه ای که برای تزریق ژل یا بوتاکس صورت گرفته، کاملا منطقی و معقول به نظر برسد. چرا که در این صورت نتایج کار، برای فرد بسیار دلچسب خواهد بود.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با دارا بودن پزشکانی مجرب، متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق ژل و تزریق بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.