LeapZipBlog: rozclinic

rozclinic's blog

92 blogs

آشنایی کامل با تزریق PRP برای رشد ابرو

March 28, 2020 by rozclinic  

آشنایی کامل با تزریق PRP برای رشد ابرو

تزریق PRP برای رشد ابرو

ابروهای ما به دلایل متعددی کم پشت می شوند؛ تحقیقات نشان می دهد که وقتی ما به سن 40 سالگی می رسیم، ابروهای ما با سرعت بیشتری شروع به کم پشت شدن می کنند و دیگر نمی توانند به خوبی رشد کنند.

تزریق PRP برای رشد ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/11/prp-injections-to-grow-eyebrows-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

 

پس از مواجه شدن با ریزش ابروها، معمولا سه انتخاب در مقابل فرد قرار می گیرد. اول اینکه با همین شرایط ادامه بدهد و روی قسمت های دیگری از زیبایی چهره خودش تمرکز کند، دوم اینکه به سراغ روش های مصنوعی و موقت برای پر نشان دادن ابروها برود و سوم اینکه یک جایگزین همیشگی برای این فقدان پیدا کند.

افراد با توجه به علایق شخصی و نوع نگاهی که به زیبایی دارند، یکی از این سه روش را برای خودشان انتخاب می کنند. شاید تصور کنید پیدا کردن یک جایگزین دائمی برای ابروهای از دست رفته، تنها به یک یا دو روش خاص محدود می شود اما عمل های زیبایی برای رشد دوباره ابروها، امروزه به مراتب متفاوت تر از گذشته به نظر می رسند.

حالا فردی که می خواهد برای رشد دوباره ابروهای خود تلاش کند، گزینه های متعددی دارد و باید با توجه به ویژگی های جسمی خودش و البته پس از مشورت با پزشک، یکی از این روش ها را در نظر بگیرد.

آیا تا به حال در مورد تزریق PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت برای رشد ابروها شنیده اید؟ تزریق PRP برای ابروها، گزینه مناسبی برای زیباتر کردن ابروها است؛

در این روش از شما خون گرفته می شود، خون با سانتریفوژ پردازش می شود و چندین بار در قسمت ابروهای شما تزریق می شود تا باعث تحریک فولیکول ها برای رشد بشود. البته بیماران زیادی توانسته اند از این روش جواب بگیرند.

تزریق PRP برای رشد ابرو

تاریخچه استفاده از PRP

برای اولین بار در سال 1990، از PRP برای جراحی پلاستیک فک و دهان استفاده شد؛ بعد از آن از PRP در ارتوپدی برای ترمیم ماهیچه و بهبود آسیب های وارد شده به زردپی استفاده شد.

از PRP برای فرآیند ترمیم ماهیچه ها و بافت ها هم استفاده می شود چون می تواند فاکتورهای رشدی را آزاد کند که در بهبود ماهیچه ها نقش مهمی دارند؛ PRP علاوه بر ترمیم ماهیچه ها، می تواند ریزش مو را هم درمان کند.

متخصص ها و جراحان از PRP برای موهای سر و ابرو هم استفاده کردند و متوجه شدند که برای اینکه این فرآیند با موفقیت انجام بشود، باید تعدادی فولیکول مو در قسمت سر و یا ابرو وجود داشته باشد تا PRP بتواند بر روی این فولیکول ها تاثیر بگذارد.

 

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/prp-injections-to-grow-eyebrows/

چگونگی استفاده از روغن کرچک برای ابرو و رشد آن

March 28, 2020 by rozclinic  

چگونگی استفاده از روغن کرچک برای ابرو و رشد آن

روغن کرچک برای ابرو

یکی از مشکلات اصلی که خانم ها در مورد ابروهایشان دارند این است که رشد ابروها بعد از وکس یا اصلاح خیلی آهسته تر می شود. یکی از موثرترین راه حل ها برای رشد ابروها، استفاده از روغن طبیعی مثل روغن کرچک است. روغن کرچک می تواند میزان ضخامت ابروها را افزایش بدهد و ظاهر شاداب تر و زیباتری را برای فرد ایجاد کند.

 

روغن کرچک برای ابرو

 

روغن کرچک

روغن کرچک از دانه های گیاه کرچک گرفته می شود و فواید زیادی برای پوست و مو دارد. روغن کرچک حاوی مقادیر زیادی از اسیدهای چرب است و و در نتیجه برای رشد موها می تواند بسیار مفید باشد.

بهترین خصوصیت روغن کرچک این است که قدرت نفوذ زیادی در روی ابروها دارد و می تواند به راحتی به فولیکول های مو برسد و آنها را تحریک کند تا دوباره رشد کنند. علاوه بر آن، روغن کرچک هم نسبتا ارزان است و هم گزینه ای طبیعی برای محافظت از موها هستند.

 

روغن کرچک برای ابرو

 

روغن کرچک به افرادی که می خواهند رشد ابروهایشان چند برابر بشود، کمک زیادی می کند. روغن کرچک به دو طریق باعث رشد موها می شود:

 1. جلوگیری از ریزش ابروها
 2. کمک به رشد موهای بیشتر در ابروها

بسیاری از خانم ها با اصلاح و شیو بیش از حد ابروهایشان تلاش می کنند تا فرم ابروهای خود را طبق مد روز بردارند ولی وقتی می بینند که ابروهایشان دوباره رشد نمی کند، تازه نگرانی آنها در مورد ابروهایشان شروع می شود. این موقعیت برای هر زنی می تواند سخت باشد و بسیاری از آنها تلاش می کنند تا با پودر و مدادهای ابرو، نواقص ابروهای خود را پنهان کنند.

از روغن کرچک در زمینه پزشکی و درمانی استفاده های زیادی می شود و هم می توان به صورت موضعی از آنها استفاده کرد  و یا اینکه می توان آنها را بصورت خوراکی مصرف کرد. روغن کرچک دو نوع دارد؛ روغن کرچک شفاف و سیاه.

 

چه کسانی می توانند از روغن کرچک برای ابرو استفاده کنند؟

 1. کسانی که می خواهند تعداد موهای ابروهایشان بیشتر از قبل بشود
 2. کسانی که حجم موهای ابروهایشان کمتر شده است
 3. کسانی که از ریزش شدید ابروهایشان رنج می برند
 4. کسانی که ابروهای خود را بیش از حد اصلاح کرده اند
 5. کسانی که تحت شیمی درمانی قرار گرفته اند
برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:
https://rozclinic.com/castor-oil-for-eyebrows/

استفاده از بیوتین برای رشد موی سر و فواید آن

March 26, 2020 by rozclinic  

استفاده از بیوتین برای رشد مو و فواید آن

بیوتین برای رشد مو

بیوتین، یک ویتامین است که قابلیت انحلال در آب را دارد؛ بیوتین جزو گروه ویتامین B است که به عنوان ویتامین H و یا B7 هم شناخته می شود. بدن شما به بیوتین نیاز دارد تا بتواند بعضی از مواد مغذی را به انرژی تبدیل کند. بیوتین نقش مهمی در سلامت مو، پوست و ناخن های شما دارد.

بیوتین برای رشد

اگر بیوتین کافی در بدن شما وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد شاهد ریزش مو هستید. در بیشتر موارد، بیوتینی که می توانید از رژیم غذایی دریافت کنید، برای سلامت موهای شما کافی است. افراد زیادی هستند که بیوتین بیشتری مصرف می کنند تا بتوانند شاهد نتایج بهتری باشند.

در این مقاله به مواد غذایی حاوی بیوتین، مکمل های بیوتین، اثرات جانبی مصرف آن و به سایر اطلاعات مربوط به بیوتین می پردازیم.

بیوتین برای رشد مو

بیوتین و رشد موها

کراتین، نام پروتئینی است که موهای شما را بوجود می آورد و بیوتین هم نقش مهمی در تولید کراتین دارد. التبه نقش بیوتین در تولید کراتین هنوز بطور دقیق مشخص نشده است ولی نقش آن در جلوگیری از ریزش موها به خوبی ثابت شده است.

مصرف روزانه بیوتین

کمبود بیوتین در موارد بسیار نادری بوجود می آید و سازمان غذا و داروی آمریکا، هنوز اجازه مصرف بیوتین به صورت روزانه را نداده است. البته مصرف روزانه بیوتین به سن، جنس و سلامت عمومی فرد بستگی دارد.

افراد 10 سال به بالا می توانند بین 30 الی 100 میکروگرم بیوتین را بصورت روزانه مصرف کنند. ممکن است زنان باردار و یا زنانی که به نوزاد شیر می دهند، به مقادیر بالاتری از بیوتین نیاز داشته باشند و حدودا 30 میکروگرم از بیوتین برای زنان باردار و 35 میکروگرم برای زنان شیرده کافی است.

البته بهتر است با متخصص در این زمینه مشورت کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نمی توانید در حین مصرف بیوتین از سایر مکمل ها استفاده کنید زیرا باعث می شود تا بیوتین نتواند به خوبی جذب بشود. مصرف بیوتین هم به دو صورت است؛ رژیم غذایی و مصرف مکمل.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/biotin-for-hair-growth/

آیا سرکه سیب برای موهای سر مفید می باشد ؟

March 26, 2020 by rozclinic  

آیا سرکه سیب برای موهای سر مفید می باشد ؟

سرکه سیب برای موهای سر

سرکه سیب یک ادویه بسیار معروفی است و جزو غذاهای سالم محسوب می شود. این سرکه در طی تخمیر سیب بدست می آید و غنی از مواد معدنی و اسیدهای مختلف است.

سرکه سیب برای موهای سر

سرکه سیب کاربردهای بسیار متفاوتی دارد. یکی از کاربردهای مهم سرکه سیب این است که می توان از آن برای شستشوی موها استفاده کرد زیرا سرکه سیب می تواند باعث بهبود سلامت کف سر، تقویت موها و درخشندگی موها بشود.

در زمینه تاثیر سرکه سیب برای موهای سر تحقیقات زیادی انجام شده است و از آن برای بهبود خارش کف سر و جلوگیری از شکنندگی موها بسیار استفاده می شود.

سرکه سیب برای موهای سر

چرا از سرکه سیب می توان برای درمان موها استفاده کرد ؟

سرکه سیب خاصیت های زیادی برای برای درمان موهای آسیب دیده دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

1- اسیدیته و پی اچ

پی اچ موها و روغن های طبیعی که روی کف سر ما وجود دارند، حدودا بین 4.5 الی 5.5 است و وقتی موهای ما در این سطح اسیدی قرار داشته باشند، باکتری ها نمی توانند بین موها رشد کنند؛ در واقع، موهایی که کدر و شکننده به نظر می رسند، خاصیت قلیایی دارند و یا پی اچ آنها بالاتر از این حد طبیعی است.

تغییر پی اچ موهای ما می تواند بخاطر شامپوها و دیگر محصولاتی باشد که بر روی پوست سر تاثیر منفی می گذارند.

سرکه سیب یک مایع اسیدی است که حاوی مقادیر زیادی از اسید استیک است. پی اچ سرکه سیب، نزدیک به موهای انسان است. سرکه سیب یک مایع اسیدی است که حاوی مقادیر زیادی از اسید استیک است. استفاده منظم از سرکه سیب باعث می شود که پی اچ موها و کف سر پایین تر آمده و در نهایت به تعادل برسد.

- آنتی باکتریال (ضد میکروب) و ضد قارچ

از سرکه سیب به عنوان یک محلول ضد عفونی کننده هم استفاده می شود. با کمک سرکه سیب می توان قارچ ها و باکتری هایی که باعث ایجاد مشکلاتی در کف سر و موها می شوند را به خوبی کنترل کرد و همچنین باعث بهبود عفونت و یا خارش در کف سر شد.

کسانی که از مشکل شوره در سرشان رنج می برند، با 1 بار استفاده از سرکه سیب در هفته می توانند این مشکل را براحتی برطرف کنند.

 

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/apple-vinegar-for-head-hair/

دستورالعمل های داشتن موهای پرپشت و زیبا

March 25, 2020 by rozclinic  

دستورالعمل های داشتن موهای پرپشت

دستورالعمل های داشتن موهای پرپشت و زیبا

تغییرات طبیعی بدن در طول زمان مثل کم پشت شدن مو ها و کاهش قابلیت ارتجاعی موها برای همه افراد بوجود می آید؛ این تغییرات در اثر کاهش جریان خون، توقف تولید سلول ها، تغییرات هورمونی و همچنین رژیم غذایی بوجود می آیند که همگی این عوامل بر سلامت موهای ما تاثیر می گذارند.

موهای پرپشت

همه ی ما در اطرافمان کسانی را می شناسیم که موهای فوق العاده پرپشتی دارند؛ شاید آنها هم راز خاصی برای موهایشان دارند که ما از آن بی خبریم.

البته کسانی هم هستند که بخاطر ژنتیک، بیماری و سایر اتفاقات موی خود را از دست داده اند و اقدام به " کاشت مو " کرده اند که این افراد هم می توانند از مطالب این مقاله برای نگه داری بهتر از موهای جدید خود استفاده کنند. خواندن مقاله امروز را به کسانی توصیه می کنیم که می خواهند موهای پرپشت و زیبایی داشته باشند.

داشتن موهای پرپشت

داشتن موهایی پرپشت و زیبا چه برای مردان و چه برای زنان حائز اهمیت بوده و بسیاری از افراد برای تقویت و رشد موهای خود از روش های مختلفی استفاده می نمایند. اما تا چه میزان این تلاش افراد پاسخگویشان بوده و از مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو جلوگیری کرده است؟

دستور 1 : وقتی موهایتان خیس است، از شانه برای موهایتان استفاده نکنید

هیچ وقت موهایتان را وقتی تازه از حمام بیرون می آیید، شانه نکنید؛ این راز اکثر کسانی است که موهای پرپشتی دارند. شما باید صبر کنید تا موهایتان کاملا خشک بشوند و بعد از شانه برای مرتب کردن موهایتان استفاده کنید.

از شانه هایی که دندانه های بزرگی دارند برای موهایتان استفاده کنید زیرا این شانه ها از شکنندگی موهایتان می توانند خوبی جلوگیری کنند. بعضی ها هم عادت دارند که در حمام موهایشان را شانه کنند که این کار واقعا تاثیر بدی در موهایشان می گذارد و باعث ریزش بیشتر موها می شود.

 

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/instructions-for-thick-hair/

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

March 25, 2020 by rozclinic  

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد؛ از شیو، وکس و لیزر موهای زائد گرفته تا روش های خانگی مثل استفاده از زردچوبه و غیره. روش های خانگی از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر هستند.

لیزر موهای زائد روش خانگی

ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر روشی معایب و مزایای مخصوص به خودش را دارد و ممکن است روشی که فردی از آن استفاده می کند و رضایت کامل هم دارد، برای یک فرد دیگر چنین تاثیری نداشته باشد.

در این مقاله روش هایی برای رفع موهای زائد به روش خانگی به شما یشنهاد می شود که می توانید براحتی در خانه انجام بدهید.

رفع موهای زائد روش خانگی

1- شیو موهای زائد با تیغ یا ژیلت

شیو، سریع ترین و آسان ترین روش برای رفع موهای زائد است و نسبت به روش های دیگر هم بسیار ارزان تر است. شما در موارد اضطراری می توانید به راحتی موهای زائد خودتان را شیو کنید. شیو برای بخش های مختلفی از بدن استفاده می شود؛ مثل پاها، بازوها و حتی صورت و ابروها.

امروزه افراد کمتری از روش شیو برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند زیرا نتایج حاصل از آن اصلا ماندگار نیست؛ حداکثر ماندگاری آن هم تا 2 الی 3 روز است و بعد مجبورید تا دوباره موهای زائدتان را شیو کنید.

توجه داشته باشید که با اینکه شیو موهای زائد روشی نسبتا ایمن و بی خطر است ولی رشد سریع موهای زائد هم یکی از مهم ترین اثرات جانبی آن است.

2- موچین

از موچین برای از رفع موهای زائد صورت استفاده می شود. استفاده از موچین با شیو متفاوت است و بجای رفع ظاهری موهای زائد، موها را از ریشه ها جدا می کند. از موچین بیشتر برای رفع موهای زائد و اضافی ابروها استفاده می شود.

در واقع، نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین، ماندگارتر از شیو است؛ نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین بین 3 الی 8 هفته ماندگاری دارد. شاید بعضی از افراد هنگام استفاده از موچین، کمی درد داشته باشند که در این صورت می توانند از کمپرس سرد مثل یخ در بخش های مورد نظر از صورتشان استفاده کنند تا قرمزی و التهاب پوستشان کاهش یابد. شما باید قبل و بعد از استفاده از موچین، آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/laser-hair-removal-home-technique/

 

توصیه های مهم در رابطه با لیزر موهای زائد در دوران بارداری

March 24, 2020 by rozclinic  

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

بارداری شرایط خاصی را برای زنان ایجاد می کند؛ مثلا بخاطر تغییرات هورمونی در دوران بارداری، رشد موهای زائد در اطراف شکم، سینه ها، صورت و سایر بخش های بدن افزایش می یابد. البته بعد از زایمان، هورمون های بدن به سطح نرمالی می رسند و رشد موهای بدن هم کاهش می یابد.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

بسیاری از خانم های باردار ترجیح می دهند که از روشی برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند که دائم و ماندگار باشد. لیزر موهای زائد هم روشی است که نتایج خوبی را به دنبال دارد ولی در شرایط خاصی مثل دوران بارداری چطور؟ آیا خطری برای نوزاد ندارد؟

آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری خطرناک است؟

لیزر موهای زائد بر روی موهایی تاثیر می گذارد که رنگدانه های تیره تری دارند و با ایجاد گرما و آسیب مکانیکی به فولیکول های مو آسیب می رسانند.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

هنوز هیچ تحقیقی در مورد میزان خطرناک بودن لیزر موهای زائد برای خانم های باردار صورت نگرفته است ولی بسیاری از متخصص ها در سرتاسر دنیا به افراد باردار توصیه می کنند که در دوران بارداری نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند زیرا ممکن است به جنین آسیب برساند.

لیزر موهای زائد چه تاثیری بر روی خانم های باردار می گذارد؟

1- لیزر موهای زائد از پرتوهای تجزیه نشده ای استفاده می کند که این تکنیک گرمای زیادی را تولید می کند. لیزر باعث جهش و تغییر سلولی نمی شود و پرتوهای نور لیزر فقط تا چند میلی متر وارد پوست شما می شوند ولی این پرتوها می توانند توسط بافت های اطراف هم جذب بشوند. هنوز پزشکها مطمئن نیستند که چگونه این مسئله بر روی جنین شما تاثیر می گذارد.

2- لیزر موهای زائد برای بعضی از خانم های باردار با درد خفیفی همراه است و متخصص هم از کرم برای بی حسی استفاده می کند. از این کرم نباید در دوران بارداری استفاده بشود زیرا بدن شما می تواند هر چیزی که بر روی پوستتان می زنید را به راحتی جذب کند.

3- همانطور که می دانید، پوست شما در دوران بارداری بسیار حساس می شود و لیزر موهای زائد نه تنها باعث قرمزی و التهاب می شود، بلکه مشکلات پوستی جدی تری را برای شما می تواند به دنبال داشته باشد.

4- علاوه بر این موارد، تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد بستگی به چرخه رشد موهای شما دارد. تغییرات هورمونی در طول بارداری می تواند چرخه رشد موها را کوتاه تر کند و یا فولیکول های زیر پوست را هم تحریک کند. در کل، بعضی از زنان باردار شاهد رشد سریعتر موهایشان هستند.

5- نوسانات هورمونی باعث تغییراتی در تولید ملانین هم می شود و در نتیجه این روند باعث می شود که لیزر موهای زائد تاثیر کمتری در رفع موهای زائد ولی درد بیشتری داشته باشد.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/laser-hair-removal-during-pregnancy/

نکات مهم درباره تغذیه بعد از لیپوماتیک

March 24, 2020 by rozclinic  

نکات مهم درباره تغذیه بعد از لیپوماتیک

تغذیه بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک، یک جراحی زیبایی است که چربی های موضعی را می تواند از بدن خارج کند. بعد از لیپوماتیک هم تغذیه بیمار از جمله مسائل مهمی است که حتما باید به آن توجه کافی بشود؛ البته بعد از لیپوماتیک، متخصص به بیمار در مورد رژیم غذایی که باید داشته باشد، راهنمایی های خاصی می کند.

تغذیه بعد از لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/11/foods-after-lipomatic-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

 

در بین راهنمایی های متخصص، یک سری غذاهایی هستند که بیمار نباید مصرف کند و تعدادی غذاهای مغذی هم وجود دارند که مصرف آنها بعد از لیپوماتیک ضروری است. این مقاله در مورد غذاها و نوشیدنی هایی توضیح می دهد که برای بیماران مفید و یا مضر هستند.

تغذیه بعد از لیپوماتیک

چه غذاها و نوشیدنی هایی را بعد از لیپوماتیک نباید بخوریم؟

1. غذاهای اشباع شده

رژیم غذایی که حاوی غذاها و چربی های اشباع شده باشد، به بیمارانی که لیپوماتیک انجام داده اند اصلا پیشنهاد نمی شود. مقادیر زیادی از چربی های اشباع شده در غذاهای زیر یافت می شود:

 1. فست فود
 2. غذاهای سرخ شده
 3. گوشت های پر چرب
 4. لبنیات پر چرب

البته بیمار باید از مصرف غذاهای فرآوری شده که حاوی چربی های ناسالم هستند هم خودداری کند. بجای مصرف غذاهای اشباع شده و فرآوری شده، رژیم غذایی خود را طوری تنظیم کنید که شامل غذاهای سالم باشد مثل:

 1. میوه ها
 2. سبزیجات
 3. حبوبات
 4. منابع پروتئینی کم چرب مثل ماهی، لوبیا، عدس و نخود

مصرف غذاهای سالم باعث می شود که بعد از لیپوماتیک سریع تر بهبود پیدا کنید و به وزن و اندامی که ایده آل تان است، هم زودتر بتوانید برسید.

2. غذاهای شور

مصرف غذاهای شور بعد از انجام لیپوماتیک به بیماران به هیچ وجه توصیه نمی شود. مقادیر بالای سدیم موجود در غذاهای شور باعث ایجاد التهاب و " تورم بعد از لیپوماتیک " در بدن شما می شود و روند بهبودی بعد از لیپوماتیک را تا حد زیادی کندتر از حالت عادی می کنند.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/foods-after-lipomatic/

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

March 18, 2020 by rozclinic  

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

با اینکه لیپوماتیک نتایج بسیار خوبی را برای بیمار به دنبال دارد ولی در موارد زیادی پوست بدن بخصوص در بخش شکم ممکن است شل و آویزان بشود. البته نه تنها در شکم بلکه در بخش هایی از بدن مثل بازوها، ران و هر جایی از بدن که چربی ها خارج می شوند، هم همین مشکل بوجود می آید.

تورم بعد از عمل لیپوماتیک

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

[audio mp3="https://rozclinic.com/wp-content/uploads/2018/11/inflammation-after-lipomatic-audio-content.mp3" preload="auto"][/audio]

 

در این مقاله سعی شده است که پدیده افتادگی و ایجاد پوست های اضافه در نقاط مختلفی از بدن بیمار بطور مفصل بررسی بشود و بیمار را از سایر مشکلاتی که ممکن است در اثر افتادگی و چین های پوست ایجاد بشود، به خوبی بتواند آگاه کند.

چگونگی تاثیرگذاری خاصیت ارتجاعی بر نتایج لیپوماتیک

برخی از اندام های بدن مانند شکم و گردن پس از برداشتن چربی های اضافی، مستعد شل شدگی و افتادن پوست خواهند شد و ظاهر زیبایی به خود نخواهند گرفت.

به همین دلیل برای ظاهری زیباتر، پوست باید پس از پیکرتراشی به حالت اول خود بازگشته و جمع شود.

مراجعه کنندگانی که پوستشان دارای خاصیت ارتجاعی کمتری می باشد، ممکن است از نتایج حاصل از لیپوماتیک راضی نباشند زیرا عدم کلاژن کافی در پوست باعث عدم بازگشت پوست خواهد شد.

پس حتما قبل از انجام lipomatic ارتجاعی بودن پوست خود را مدنظر قرار داده و برای بالا بردن این خاصیت اقداماتی انجام دهید.

روش هایی برای بالا بردن قابلیت ارتجاعی پوست

قابلیت ارتجاعی پوست یکی از فاکتورهای مهم برای جمع شدن پوست پس از لیپوماتیک می باشد. در صورت داشتن پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا، پس از پیکرتراشی به سرعت پوست جمع شده و نتایج نهایی ظاهر بهتری پیدا خواهند کرد.

شل شدن و افتادگی پوست برای همه ی افراد مخصوصا بانوان مشکل بزرگی بوده و همه به دنبال راهی برای رفع شل شدگی پوست می باشند. در زیر به تعدادی از عواملی که می تواند موجب افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شود، اشاره شده است.

1- مراقبت از پوست در برابر آفتاب و نور خورشید

با انجام مراقبت هایی از پوست خود در برابر آفتاب می توان به قابلیت ارتجاعی پوست خود افزود. در خارج از خانه از کرم های ضدآفتاب با طیف گسترده از SPF استفاده کنید. همچنین استفاده از کلاه های پهن  آفتابگیر و لباس های ضد UV توصیه می شود.

سعی کنید در ساعت های که اشعه ماوراء بنفش بیشتر است، از خانه خارج نشوید.

2- عدم استعمال دخانیات

افرادی که از سیگار و سایر دخانیات استعمال می کنند و به فکر انجام لیپوماتیک می باشند، بهتر است هرچه سریعتر استعمال سیگار را کنار گذاشته تا از شل شدن پوست خود پس از lipomatic جلوگیری نمایید.

در صورت عدم مصرف سیگار کاندید مناسب تری برای انجام لیپوماتیک بوده و سلامت بدن شما تامین خواهد شد.

3- عدم مصرف الکل

الکل موجب آسیب به بافت ها در پوست خواهد شد در نتیجه بر ارتجاعی بودن پوست نیز تاثیر خواهد گذاشت.

4- رژیم غذایی سالم و تازه

غذاهایی که در روغن فراوان سرخ شده و دارای قند و چربی فراوان می باشند، موجب تاثیرگذاری منفی بر پوست خواهند شد.

به جای مصرف غذاهای روغنی سعی کنید غذاهای سالم و تازه حاوی ویتامین A، بتاکاروتن و انواع آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا این مواد باعث مسدود شدن رادیکال های آزاد و در نتیجه حفاظت از پوست خواهند شد.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/inflammation-after-lipomatic/

11 دستورالعمل برای برجسته شدن لب ها

March 18, 2020 by rozclinic  

 

11 دستورالعمل برای برجسته شدن لب ها

یک جفت لب پر و برجسته در بسیاری از جوامع، نشانه ای از سلامتی و زیبایی است. با اینکه سایز لب ها را فاکتورهای ژنتیکی تعیین می کنند ولی امروزه داشتن لب های پر و برجسته بسیار مد شده است و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای برجسته تر کردن لبهایشان هستند.

برجسته شدن لب ها

روش های طبیعی، کم هزینه تر از روش هایی مثل " تزریق ژل لب " و انواع فیلرها هستند. در واقع، روش های طبیعی زیادی برای برجسته سازی لب های شما وجود دارند؛ با ما همراه باشید تا با این روش ها آشنا بشوید.

 1. آب رسانی به لب ها

آب رسانی باعث برجسته سازی لب ها می شود. لب های شما زودتر از سایر اجزای صورتتان خشک می شوند زیرا پوست لب ها بسیار نازک است و هیچ غذه ای هم در لب ها وجود ندارد که چربی طبیعی مورد نیاز پوست را تولید کند و بتواند باعث آب رسانی لب ها بشود. درست مانند پوست، اگر رطوبت مورد نیاز به لب ها هم برسد، آنها هم خیلی کم دچار چین و چروک می شوند.

برجسته شدن لب ها

برای آب رسانی به لب، از یک بالم لب مناسب استفاده کنید که در طول روز حاوی SPF هم باشد و در طول شب دارای سرم مرطوب کننده باشد. محافظت از لب ها در برابر نور آفتاب بسیار مهم است. قرار گرفتن در معرض آفتاب حتی به مدت خیلی کم هم میتواند باعث خشکی لب ها بشود.

البته اگر به مدت طولانی در معرض آفتاب قرار بگیرید، سطح کلاژن در بدن شما کاهش می یابد؛ کلاژن پروتئینی است که باعث برجسته شدن پوست و در نتیجه لب های شما می شود. سطح کلاژن در بدن، با افزایش سن هم کاهش شدیدی می یابد ولی با قرار گرفتن در معرض آفتاب، بسیار سریع تر کاهش می یابد.

بعضی از تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن آب می تواند پوست را به خوبی آبرسانی کند ولی می تواند باعث خشک شدن لب هایتان بشود. سعی کنید بعد از نوشیدن آب از بالم لب استفاده کنید. لیس زدن لب هایتان مخصوصا موقع غذا خوردن، باعث خیس شدن و سپس خشک شدن سریع پوست لب می شود.

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rozclinic.com/prominent-lips/